środa, 19 grudnia 2007

What's your name, what's your number...?

Jakiś czas temu za sprawą Misia na forum ligowym pojawił się pomysł Legionistów na upgrade do naszej kochanej ligi czyli ID dla graczy. Generalnie chodzi o to by każdy gracz miał swój identyfikator dzięki czemu będzie można stworzyć mechanizm automatycznego (przynajmniej w dużej części generowania rankingu).
Eman już zaczął stosowne algorytmy (przykładowy algorytm wygląda tak - uwiodła mnie jego historia ;)) wprowadzać do sędziówki. Co prawda do pełnego wdrożenia systemu jeszcze bardzo długa droga, ale pierwsze jego przejawy można już zaobserwować. Wydaje mi się, że głównym problemem może być przekonanie ludzi do koncepcji ID. O ile z pierwszą 50tką nie będzie problemu a druga zostanie przekonana przez tych z pierwszej o tyle wraz z rosnącymi miejscami ludziom będzie to coraz częściej obojętne. Jeśli na turnieje się trafia od wielkiego dzwonu, w przerwie między pracą, rodziną i milionem innych zajęć to na pewno nie po to by się potem jeszcze zajmować jakimś rankingiem.
Oczywiście już powstało kilka koncepcji przydzielania zainteresowanym (lub nie ;)) numerków ID ale jak zwykle dyskusja się skończyła zanim na dobre się rozpoczęła.Jednak na doprecyzowanie kwestii zostało jeszcze trochę czasu bo realny czas wejście tej wizji w życie to przyszły sezon. Natomiast bardzo przemawiają do mnie "advanced ficzers" które stają się możliwe dzięki temu wg Emana. Nie mam pojęcia jakie dane sędziowka może przechowywać w sobie ale jeśli byłby to miedzy innymi limit punktowy można by przeprowadzać ciekawe obserwacje. Generalnie sporo ciekawych obserwacji statystycznych można by przeprowadzić zwłaszcza, że potencjalna ilość danych (przy aktualnej ilości turnieji w kraju) jest naprawdę "sycąca" :).
Generalnie dopiero ostatnio do mnie dotarło jakie możliwości daje taki system bo do tej pory postrzegałem tą koncepcję głównie przez pryzmat ułatwienia życia osobie odpowiedzialnej za ranking. Ułatwienia które może dla graczy mieć jedynie przełożenie w częstotliwości updatów tej zacnej tabelki do której sprowadza się cała liga. Jednak możliwość sprawdzenia wyników przeciw konkretnej armii w zależność od punktów lub klasy turnieju mogła by zaspokoić moją potrzebę statystyki. A jestem pewien, że jeszcze więcej ciekawostek uda się z tego wyciągnąć.
Jaki więc jest Twój numer?

2 komentarze:

  1. Ja Cię Trej zdziwię, ale ID już masz ;P
    PO007 - czy będziesz go używał to ina sprawa

    OdpowiedzUsuń
  2. pewnie, że będę, w końcu 007 zobowiązuje. Z licencją na zabijanie no i 07 zacna pojemność ;):)

    OdpowiedzUsuń