czwartek, 13 grudnia 2007

DMP kolejne i kolejne zgłoszenia

Na Drużynowe Mistrzostwa Polski jest już zgłoszonych 12 teamów. Po 5 osób czyli 60 osób. A to jeszcze nie koniec - nie ma choćby jeszcze żadnego teamu np. z Pozka (w zeszłym roku były dwa). Co prawda mam duże wątpliwości czy wszyscy którzy zgłosili się już teraz dotrą do Gdańska w kwietniu ale patrząc na listę drużyn widać parę które na tzw. stówę będą.
Mam wrażenie, że tak duże zainteresowanie DMP wynika z bardzo ciekawej formuły turnieju oraz decyzji organizatorów o braku wymogu pomalowania armii. Nie wiem na ile ta decyzja jest wiążąca ale im bliżej do turnieju tym trudniej będzie się z tego wycofać. A wydaje mi się, że pomimo sporej popularności, brak wymogu pomalowania jest co najmniej kontrowersyjny. W mojej prywatnej opinii jeśli coś ma w nazwie Mistrzostwa Polski to wiąże się z jakąś wizytówką naszego hobby. Może nawet udałoby się jakiegoś dziennikarza sprowadzić pomimo, że to weekend etc. Bo w końcu obojętnie o co chodzi ale słowa Mistrzostwa Polski działają. I trudno mi tą potencjalnie najważniejszą imprezę połączyć z niepomalowanymi figsami. Pomimo, że figsy GW są dosyć fotogeniczne to lepiej im w kolorze niż w szarościach.
Przyznaję szczerze, że jestem zadeklarowanym przeciwnikiem oceny malowania (ale to temta na osobną notkę) jednak jednocześnie jestem za wymogiem malowania na największych turniejach takich jak mastery czy DMP. Jest ich kilka w roku informacje o nich są z dużym wyprzedzeniem można się zmobilizować do malowania odpowiednio wcześniej lub znaleźć sobie malarza. Nie oszukujmy się granie przeciwko po prostu pomalowanej armii (nawet bez żadnych wychlastów) jest o niebo przyjemniejsze niż potyczka z jakąś szaro-metalową warbandą. A osoby "spoza branży" które zobaczą przez przypadek niepomalowaną armię na pewno długo się nie będą jej przyglądać. Takowa nawet skonwertowana niewielki większego wrażenie robi.
Jedyny plus zniesienia wymogu malowania to zwiększona frekwencja. O ile jednoznacznej zależności pomiędzy punktami a frekwencją nikt jeszcze nie udowodnił o tyle myślę, że przy malowaniu nikt wątpliwości nie ma. Jednak zostało wystarczająco czasu by ludzie jeszcze by ludzie zdążyli odpicować swoje armię. A jeśli ten turniej ich do tego nie zmobilizuje to już żaden tego nie zrobi. Natomiast ci których DMP przekona, że warto będą mieli z czym pojechać na mastery więc wszyscy na tym skorzystamy.

PS. Jeśli ktoś chce zabrać głos w dyskusji zapraszam.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz