wtorek, 1 stycznia 2008

Podsumowanie - a jak :)

Koniec starego i początek kolejnego roku to czas tradycyjnych podsumowań w prawie wszystkich aspektach aktywności ludzkiej. Wszędzie dookoła różni zawodnicy podsumowują miniony rok wychodząc z założenia, że mają wystarczające kompetencje by to czynić. Wyjdę z podobnego założenia i spróbuję wybrać w mojej opinii najważniejsze wydarzenia w minionym - 2k7 - roku dla naszego hobby. Kolejność jest powiązana z moją pamięcią więc raczej przypadkowa ale nie do końca.

ETC

Dzięki między innymi Rogatemu Szczurowi z Buszmenem i Szmają na czele oraz JJ'owi udało się w Gorzowie zorganizować prawdziwie europejską imprezę 40kową. W dodatku drużynową. Odbyła się oczywiście przy okazji drugiej edycji Batlowego ETC. Odczucia po, zarówno u nas jak i zagranicą były w większości bardzo pozytywne. Oczywiście nie udało się uniknąć potknięć jednak nie zaważyły one na ogólnej - wysokiej - ocenie. Niestety kolejna odsłona będzie miała miejsce w Włoszech wiec już można się przygotowywać zwłaszcza finansowo do niemałej wycieczki.

DMP

W kwietniu po raz pierwszy odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski. Początkowo było to trochę postrzegane jako wprawka przed ETC aktualnie ta koncepcja trochę zanikła. Jednak po pierwsze jest to bardzo dobra impreza w którą chopaki z Trójmiasta wkładają sporo serca. I to czuć więc jeśli ktoś będzie się wahał w tym kwietniu czy warto to niech wyzbędzie się wątpliwości bo warto.

Apokalipsa

Nowy produkt GW okazał się całkiem zacnym pomysłem w dodatku bardzo przyzwoicie zrealizowanym. Dodatkowo pudełka przygotowane pod kątem apokalipsy pozwalają kupić niektóre modele za niższą cenę niż do tej pory. To co dla mnie jest w Apokalipsie jest najważniejsze to powiew świeżości który ona wnosi. Ten dodatek to naprawdę miła odskocznia dla standardowych bitew. Pozostaje mieć nadzieję, że Planetstrike zapowiadany na już bieżący rok będzie przynajmniej równie dobry.

Bell of Lost Souls

Co prawda strona istnieje od 2006 roku jednak to w zeszłym roku zaistniałą w świadomości graczy. Ale jak już zaistniał to na dobre. Dla mnie takim momentem przełomowym było gdy załoga (łódki) BoLS opublikowała trzydziestkę. Ten dodatek pokazał, że ci ludzie robią po prostu pro robotę. Może w 2008 powstanie lub ujawnia się podobne miejsce w sieci. Po to w końcu jest internet.

Oczywiście działo się zdecydowanie więcej, o czymś mogłem zapomnieć a tak to w ogóle skupiłem się na pozytywnych sprawach. To co się nie udało to już przeszłość i nie wydaje mi się, żeby był szczególny sens wracania do pewnych spraw. Miejmy nadzieje, że analogiczne podsumowanie które (miejmy nadzieję) powstanie za 12 miesięcy będzie dłuższe, obszerniejsze i generalnie pokaźniejsze.

PS Jak klikniecie na tytuł będziecie mogli komentować i podyskutować na temat moich wyborów i Waszych kontr-propozycji :)

3 komentarze:

 1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dla mnie najwazniejsza infomacja/wydazeniem jest :
  http://www.lse.co.uk/ShareChart.asp?sharechart=
  GAW&share=games_workshop

  i jakie to bedzie mialo konsekwencje dla GW i calego hobby figurkowego.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bolesne. W ciągu roku taki spadek na wartości...
  Może to dążyć to uproszczenia i spłycenia zasad, by 10-latek je rozumiał. I kupował. W końcu my nie jesteśmy targetem GW. A 5ed się (podobno) zbliża.

  Z drugiej strony to pewnie wynik GW jako grupy i tak naprawdę nie wiadomo co jest u nich nie tak.

  OdpowiedzUsuń