czwartek, 27 września 2007

Space Hulk


Od pewnego czasu mnie kusiło by napisać kilka zdań o tej gierce, ponieważ najzwyczajniej w świecie na to zasługuje. Ale gdy trafiłem przypadkowo na tą namiastkę komiksu stwierdziłem, że to jest znak. Może nie w kukurydzy ale zawsze.
Nie będę się za wiele rozwodził tytułem wstępu i robił reklamy bo inni już to za mnie zrobili ograniczę się do stwierdzenia, że pomimo widocznej na pierwszy rzut oka prostoty zasad warto poświęcić Space Hulkowi trochę czasu, bo na pewno nie będzie to czas stracony. Możliwe, że wzorem Magii I Miecza czyli w oryginale Talismanu SH doczeka się kolejnej edycji (IIRC byłaby to trzecia), ale póki co pomimo plotek na Warserze się na to nie zanosi.Przynajmniej nie ma jakiegoś przecieku z namiastkami oficjalności. Z drugiej strony taki re-launch nie jest aż tak bardzo potrzebny ponieważ figurki termosów i gienków są a część z Was pewnie je nawet posiada. Zasady można ściągnąć, jedynie plansza może być problemem. Ale i na to są sposoby. Można ściągnąć pdfa z jej elementami i je wydrukować, podkleić czymś sztywnym i grać. Albo jeśli ktoś ma za dużo czasu/ambicji można podejść do zagadnienia bardziej modelarsko i taką planszę przygotować w 3ech wymiarach.


Natomiast wracając jeszcze do zasad: poza oryginalnymi można skorzystać z udostępnionych na stronie GW. Jednak te bazują na kill-teamach co dla niektórych zwłaszcza miłośników old-schoolu może być problematyczne.
Jak już się dorobimy figur, planszy i zasad to pozostaje nam znalezienie przeciwnika. Jeśli szukanie takowego będzie się przedłużać nasz skill możemy poćwiczyć ze sztuczną inteligencją przy pomocy jednej z wielu gierek na różne platformy.
Jeśli mamy jeszcze dosa to polecam absolutny klasyk. Natomiast jeśli nie byliśmy pogrążeni w hibernacji przez ostatnie 15 lat możemy skorzystać z takiego rozwiązania. Natomiast jeśli nasi znajomi mówia o nas per Inspector Gadget to polecam zajrzenie tutaj.
Jak widać możliwości grania w Space Hulk jest wiele. Warto którejkolwiek z nich poświęcić chwilę czasu, zwłaszcza, że idą długie wieczory i może będzie ciut łatwiej ten czas wygospodarować.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz