wtorek, 27 maja 2008

Prawie jak Apokalipsa...


Ostatnio na turnieju lokalnym w Poznaniu zobaczyłem po raz kolejny na stole eldarskiego Night Spinnera. Jest to wariacja na temat Falcona czyli która różni się uzbrojeniem. Na wieżyczce zamiast pulsa i drugiej broni umieszczono Shadow Weavery. Tylko takie z 7" blastem rodem z Apokalipsy (S 6, AP -). Można więc ten czołg określić jako uszatą bertę. Całość jest opisana w IA:Apocalipsa i według autorów tego dzieła dobrym pomysłem było by wzorem falcona można było dać tej zabawce holo-fielda.
Po ostatnim lokalu zacząłem się zastanawiać czy na nową edycje nie będzie to lepszy wybór od zwykłego falcona, oczywiście jeśli IA będzie dopuszczone z czym bywa różnie. W razie czego może kogoś podwieźć, a jeśli rzeczywiście będzie można strzelać z jednej broni to 7" placek działa na wyobraźnię. Zwłaszcza, że nie trzeba się do tego strzału pokazywać i można się ostrzeliwać z lasów i innych ruin.
Oczywiście conversion kit jest do nabycia z forga w razie gdyby komuś się zamarzył oryginalny model. Chociaż konwersja nie wydaje mi się szczególnie wymagająca czy skomplikowana. Pytanie czy znajdzie wielu amatorów bo w armii eldarów nawet takim cudeńkom nie jest łatwo się przebić do pierwszego składu ;).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz