niedziela, 18 maja 2008

GW - we don't give faq - a jednak...

Pewnie wszyscy już zdążyli się zapoznać, przetrawić i przywyknąć ale i tak o tym wspomnę bo chwila jest nieczęsta (tytułowy cytat znikąd się nie wziął)- GW opublikowało FAQi. Właśnie opublikowało ale już niekoniecznie przeczytało. Sądząc po podziękowaniach na koniec dla niejakiego Jon "yakface" Regul to on w dużej części odpowiada za część rozwiązań a panowie z GW już niekoniecznie zapoznali się z odpowiedziami jego autorstwa. No chyba, że bliskość piątej edycji miała wpływ na nich i już nie pamiętają bądź co bądź aktualnych zasad. I o ile rzeczywiście odskok zaraz po Deep Strajku eldarskich Pająków Osnowy patrząc w podręcznik do 4 edycji może się wydawać niedorzecznością o tyle jeśli w 5tej rzeczywiście będzie można robić running po DS'ie to jest trochę bardziej zrozumiałe. Tak btw. to ta informacja o bieganiu może być kluczowa dla wszystkich graczy demonów bo biorąc pod uwagę popularność DS w tej armii to może się okazać bardzo pomocne. Nie zmienia to faktu, że będzie to kolejny element który albo wyjdzie albo nie a i bez niego takowych w tej armii jest więcej niż wystarczjąco. Jednak - zza klasykiem - mieć cal ruchu a nie mieć to razem dwa cale ;)
Niestety te FAQi wzmocniły rzeczy które już wcześniej były mocne czyli Lash i Herlaki. Do tej pory były to nie tylko compulsory choice ale miały bardzo mocny wpływ na siłę i charakter całej armii. Dobrowolne zrezygnowanie z nich będzie aktualnie jeszcze większą próbą charakteru niż do tej pory. A bez tych "faqowych" wzmocnień herlaki i lashe były można powiedzieć avatarami dla armii eldarów i chaosu. Przynajmniej w ich turniejowym wydaniu. Dla mnie ta cała twórczość w tych FAQach odnośnie chopaków w kolorowych rajtuzach byłaby jak najbardziej akceptowalna gdyby zrobili ich przy okazji 0-1. A tak pozostaje liczyć na zmienione zasady scorowania w nadchodzącym nowym BBB. Może one wymuszą bardziej zrównoważone rozpiski i to nie tylko eldarskie czy chaosu.
Bardzo fajnie, że GW między kolejnymi formacjami do Apokalipsy znalazło chwilę by czyjś txt wrzucić na własną podkładkę graficzną i kliknąć export to pdf. Szkoda tylko, że te długo oczekiwane FAQi są na koniec 4'tej edycji i nie do końca pasują do jej zasad. Pozostaje mieć nadzieję, że wraz z nową edycją będzie po prostu lepiej i z jakością zasad i z wyjaśnianiem ewentualnych (nieuniknionych)(?)) niejasności zasad.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz