niedziela, 29 lipca 2012

Nadchodzą wydatki czyli podsumowanie tygodnia


Modlitwy wiernych kultystów zostały wysłuchane i Demony doczekały się updatejtu. Tzn w naszych warunkach już za chwilę się doczekają bo jeszcze chwilę trzeba odczekać kiedy nowy Biały Krasnal pojawi się w Empikach. Nie żeby od razu stały się pogromcami ale parę fajnych, nowych opcji się pojawia bo każda z nowych czy po prostu odświeżonych jednostek ma jakiś tam sens.

Flamery - dużo tańsze, dodatkowy wound kosztem jednego oczka na sejwie. Jak dla mnie rewelacja.
Screamery - 3 ataki z S5 i AP2 plus dodatkowy wound. Powtórzę 3 ataki z siłą... Acha i armourbane na deser.
Rydwany Slanesza - ciężkie są moimi faworytami. Jeśli wpadają w coś bez wcześniejszej utraty HP to 4d6 hitów z siłą 4 i rendingiem może zaboleć.

To tak w telegraficznym skrócie - więcej będzie można powiedzieć po jakiś testach. Ale plus jest taki, że znowu zacząłem się demonom bacznie przyglądać co przez ostatnie 2 lata zdarzało się jedynie jak ich kodeks z półki spadał mi na stopę gdy szukałem podręcznika do czegoś, co działa na stole.Kolejny news to zapowiedź od Fantasy Flight Games nowej planszówki w świecie 40k. Pierwsza moja myśl gdy o tym przeczytałem to była - "Nareszcie". Do tej pory miałem wrażenie że FFG w dość słaby sposób wykorzystuje swoją licencję na światy Warhammera. Zwłaszcza jeśli się zignoruje RPG'i, na które mi nie starcza czasu i zacięcia, to różowo nie wyglądało. Dostaliśmy bardzo fajny Chaos in Old World z dodatkiem, dobrą choć tylko na dwóch graczy Herezję Horusa i beznadziejną karciankę inspirowaną konceptem zwiedzania Space Hulków. Zacne osiągnięcie gdyby wyprodukowali to w rok czy półtora. Beznadzieje w kilka lat. No ale może teraz dostaniemy coś co nam wynagrodzi tą posuchę zwłaszcza, że sam koncept czyli Magia i Miecz aka Talisman przniesiona w 40 millenium brzmi bardzo zachęcająco.

No i najświeższy news czyli trailer od Forgeworldu:


Wizualnie fatality - powinni się wstydzić pomysłu wypuszczania czegoś takiego w świat. A realizacja takiego konceptu powinna być karana (najlepiej 90% obniżką cen na miesiąc ;) ). Jak firma która bazuje na poczuciu estetyki zarówno jeśli chodzi o modele jak i i książki może tak znieważyć nasze oczy? Zagadka. Ale pomijając forme tego zwiastuna to treść zapowiada się rewelacyjnie FW + Herezja Horusa na to wielu czekało. I znowu można to skwitować jednym słowem - Nareszcie.

I to tyle z tego tygodnia. Chciało by się więcej takich.

Choć może lepiej nie bo mój portfel może tego nie wytrzymać.

5 komentarzy:

 1. Marudzisz. Panowie z fantasy fligha w ramach licencji wypuścili jeszcze kilka produktów, pewnie też jakiś pominę, ale wydają na bieżąco karciankę do fantasy, bardzo udaną planszówkę blood bowla i z silver series wydali jeszcze coś do fantasy, ale nie miałem okazji zagrać gdyż przeczytałem instrukcję i odłożyłem na inne czasy.

  Natomiast demony to rewelacyjny news, jest szansa, że to nie jedyny taki update i może kiedyś zdarzy im się przypadkiem odświeżyć coś więcej bez konieczności czekania na nowego booka.

  kudłaty

  OdpowiedzUsuń
 2. Ej - karcianka Space Hulk Death Angel jest zajebista i nie do końca czaję dlaczego uważasz inaczej. Ma bardzo fajny system gry wieloosobowej (jest to jedna z niewielu kooperacyjnych gier od FFG), a do tego można grać singla. Ja tam lubię odpalić sobie soundtrack ze Space Hulka z DoW2 (10 minut ma ukinsyn0 i rozegrać partię - zamiast jakiegoś zdoopy pasjansa. Hate'rze okrutny! Grałeś w to:D?

  OdpowiedzUsuń
 3. Magia i Miecz była fajna, zobaczymy jak to się przełoży na 40k.

  Co do podręczników o Herezji Horusa to jedyne co mnie zaskakuje to że tak późno (najwyraźniej wyniki sprzedaży z BL w końcu kogoś przekonały). Ciekawe tylko na ile uwzględnione zostaną siły nie występujące w obecnym 40k (Interex, Laeran itp.).

  Generalnie jestem za.

  OdpowiedzUsuń
 4. Magia i miecz była fajna, zobaczymy jak to się przełoży na 40k.
  Co do Herezji Horusa, to jestem zaskoczony tylko jednym - że tak późno. Ciekawe na ile uwzględnione zostaną siły nie występujące w tradycyjnym 40k (Interex, Laeran itp.)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak coś to nie tyle się jąkam co blogspot lekko szaleje. Ale żeby mi się post nie zmarnował - czy zobaczymy szóstoedycyjną wersję Lostów, czy też mając na uwadze zasady Alliesów uznano że nie są potrzebne?

  OdpowiedzUsuń