niedziela, 22 lipca 2012

Dlaczego nie zagram na ESC?


ESC czyli Europan Single Championship które odbędą się w Gorzowie jako preludium do gwoździa programu czyli turnieju drużynowego.

A odpowiedź na tytułowe pytanie jest prosta - bo będzie na 5 edycję. A ta wywołuje w mnie aktualnie uczucie odrzucenia. I choć na obecna chwilę oraz swój stan wiedzy nie zaryzykowałbym teorii, że 6 edycja jest o dwie klasy lepsza to przynajmniej ma dwie niepodważalne przewagi nad swoją poprzedniczką. Po pierwsze jest inna a po drugie nieznana. A to wystarcza, żeby w moich oczach była fascynująca.

I trudno się dziwić, że wizja grania w połowie sierpnia cały czas w 5 edycję jakoś szczególnie mnie nie kusi. Zwłaszcza, że choć impreza ta nie ma nic wspólnego z ligą to nadal jest dość prestiżowa głównie z względu na międzynarodową obsadę, wypadałoby zatem na niej powalczyć - choćby o swoje dobre imię. A to przy mieszających się zasadach mogłoby by być trudne. Co prawda jeszcze jakiś czas temu planowałem granie w Gorzowie i nawet zacząłem rozkminiać od kogo mógłbym z tej okazji pożyczyć jakiś Necronów najchętniej z dużą ilością Wraithów ale po pierwszych testach 6 edycji stwierdziłem, że to nie ma większego sensu. Po prostu nie będzie mi się chciało katować zagadnienia - ile można.

Podejrzewam, że w swoim podejściu nie jestem odosobniony wydaje mi się zatem, że największymi beneficjentami tej sytuacji są chopaki z północy a konkretnie organizatorzy Herezji w trójmieście. Organizowanie dużego turnieju tydzień po największej i najważniejszej imprezie pamperkowej w naszym kraju od kilku lat wydawało mi się misją samobójczą i jedynie przez niechęć do bawienia się w czarnowidza siedziałem cicho. Jednak dzięki zmianie edycji i faktowi, że Herezja będzie pierwszym dużym turniejem na nowe zasady na pewno znajdzie sporo adoratorów - ja już np. kminie czym i jak na niej grać.

Nie zmienia to faktu, że do Gorzowa i tak się wybieram a czas zaoszczędzony na graniu na singlu zamierzam wykorzystać w pełni towarzysko. A patrząc na listę zgłoszonych na ten turniej to widzę, że będzie z kim. No i tak pozytywnie naładowany będę mógł rzucić się od piątku w wir relacji live z Drużynowych Mistrzostw Świata.

5 komentarzy:

 1. Same by me bro... dokładnie ten sam powód. Ja mam już nowe zabawki i chcę się nimi bawić. Nie chcę zabawek, z których już wyrosłem:) Prosta piłka. Jak Arena dojdzie do skutku to sobie odkujesz:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Arena mnie przeraża z względu na fascynację orgów wielkimi punktami. CO w połączeniu z nową edycją może sprawić, że cięzko będzie sklecić wyjściowe oraz działające figurki naraz. Ale zobaczymy.

   A rzeczywiście jest ryzyko, że areny nie będzie???

   Usuń
  2. Ryzyko jest, za to w ostatnich dniach zabzyczało w ulu, więc nie jest źle:) Trzymam kciuki i na wszelki wyp. poleruję pałasza... Arena MUSI BYĆ!

   Usuń
 2. w poniedziałek i wtorek (13-14.08) będzie można w Gorzowie pograć na 6 edycję. Stoły będą gotowe...
  Zasady wkrótce
  brajtman

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie planowałem aż tak wcześnie przyjeżdżać ale kusisz :)
   To czekam na zasady :)

   Usuń