czwartek, 10 kwietnia 2008

Trylogia turniejowa - Dwie Wieże


Jak wszyscy a przynajmniej zdecydowana większość się orientujecie w ten weekend będzie miała miejsce potencjalnie największa impreza 40kowa w tym sezonie (i nie tylko) a mianowicie Drużynowe Mistrzostwa Polski Warhammera 40k. Tereny jadą z całego kraju, sędziwie z połowy a gracze zewsząd. Przynajmniej sądząc po liczbie zgłoszonych teamów a przecież należy pamiętać, że w tym roku mam składy 5 osobowe. Jeśli Wojna Światów była duża to co dopiero DMP gdzie będzie więcej graczy przy dużych stołach.
Te dwa turnieje to dobre prognostyki ponieważ pokazują, że już na obecnym poziomie rozwoju sceny 40kowej w środowisku drzemie spory potencjał przynajmniej jeśli chodzi o frekwencję na dużych imprezach tylko trzeba na przykład ciekawą formułą lub tradycją zmotywować ludzi do przyjazdu. A nie da się ukryć, że konwencja DMP bardzo działa na wyobraźnię i słusznie bo zabawa jest przednia zwłaszcza, że organizacja przynajmniej w zeszłym roku ale nie powodów by sądzić, że coś się zmieni pozwalała skupić się na czerpaniu frajdy z gry. 5 osobowe składy gwarantują, że parowanie będzie bardziej wybalansowane niż przy 4 osobach i mniej zależne od rzutu kością. Choć nadal podstawą będzie taktyka i wiedza na temat drużyny przeciwnika no i pamięć o tym jaką misję będziemy grali. Znajomość choć z grubsza rozpisek przeciwnika też nie zaszkodzi. Choć akurat w tej dziedzinie szczególnych problemów nie ma bowiem w zdecydowanej większości armie są po prostu najmocniejsze jakie się da złożyć plus ewentualnie jakaś poprawka na drużynówkę. Czyli wzięcie czegoś pod konkretnych przeciwników. Przy czym to coś to zazwyczaj kilkadziesiąt punktów co za dużo nie zmienia. Mamy więc tyrki na grubych, Chaos na lashach i oblitach, eldary na eldarach ups herlakach itd. Łatwo więc nie będzie, ale biorąc pod uwagę towarzystwo i jak to wyglądało na WŚ to miło i przyjemnie jak najbardziej. Jedni będą wrzucać do Lochu inni zapinać - będzie się działo.
Zwłaszcza, że w sobotni wieczór zapowiadają się kolejne atrakcje czyli rozdanie młotków. BTW info dla spóźnialskich można głosować dziś do północy. After-party zapowiada się więc też bardzo ciekawie i co najważniejsze nietypowo. Będzie okazja pokrzyczeć Speach!! Speach!! pomimo, że to nie ta część bowiem DMP i Młotki to Dwie Wieże trylogii turniejowej którą nam zaserwowano na koniec sezonu. I obie zdają się mieć potencjał odpowiadający wielkości ich filmowych odpowiedników zwłaszcza, że rozdanie nagród będzie dla nas wszystkich nowością a drużynówka dla połowy.
Pozostaje pytanie czy Powrót Króla po tak licznej Drużynie Pierścienia i tak wysokich Dwóch Wieżach sprosta oczekiwaniom ale to już się niedługo wyjaśni... I pewnie zostanie skomentowane ;)

1 komentarz:

  1. Zgłaszam sporzeciw i to konstruktywny, mam tylko 8 Herlawych i nie zgadzam się na wrzucanie mnie do jednego wora z plewo-eldarskimi powergamerami kolorowogaciowymi:P

    OdpowiedzUsuń