czwartek, 2 października 2008

Będzie lało, będzie padało, nad Polską całą. ;)


Już spory czas minął od finału najnowszej edycji poznańskiej ligi BB w której pewnym novum było wykorzystanie eksperymentalnych zasad pogody opublikowanych na stronie specialista. Nie będę ukrywał, że miały znaczenie dla wyniku tego finałowego pojedynku w którym miałem niewątpliwa przyjemność zagrać. Niestety to szczury był drużyna którą cmentarna mgła bardziej bolała. Jednak nie tylko w BB można wykorzystać motyw warunków atmosferycznych w koncu w innych systemach też może padać albo panować susza.
Battlowcy nawet swego czasu już rozmawiali o tym, że wampiry nie zawsze muszą walczyć w środku dnia przy bezwietrznej pogodzie i może czasem warto ruszyć do boju po zmroku. Dla zainteresowanych kwadratowymi zasadami stosowny temat znajduje się tu.
Natomiast do 40ki swego czasu powstał artykuł z różnorakimi "hazards" który oryginalnie był opublikowany w Black Gobbo czyli amerykańskim e-zinie by GW. Jednak artykuł podobnie jak cały czarny goblinek padli ofiarą reorganizacji na stronach GW i aktualnie można go przeczytać na australijskim www gamesa. Które swoją drogą jest reliktem przeszłości i mam wrażenie, że w każdej chwili może zniknąć lub zostać zastąpione stroną na której nie ważne gdzie klikniesz i tak wylądujesz w okolicach "add to cart". Zasady wyglądają na równie radosne jak te do Blood Bowla czyli mają nie wiele wspólnego z balnsem. Jednak jeśli ktoś by chciał zastosować pogodę poza grami towarzyskimi to ten tekst może stanowić dobry punkt wyjścia.
Biorąc pod uwagę jak modne ostatnio jest szukanie tzw trademarków dla swoich imprez to może się ktoś skusi. W końcu czy to nie urocze reklamować swój turniej hasłem "U nas wieje wiatr w oczy. Wszystkim."

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz