czwartek, 30 czerwca 2011

Podcast – zmiany?

Trudno cokolwiek (a już zwłaszcza sensownego) dodać do tego co Michu napisał więc nie będę nawet próbował. Podłącze się jedynie i to gorąco, do prośby o kliknięcie w ankietę a może i o słitaśnego (bądź nie) komentka.

Nadaje Michu.  Ostatnim tekstem Łysy ubiegł mnie w wysiłkach motywacyjnych odnośnie trwającego konkursu – zatem tekst będzie krótki i na temat. Ot, taka odmiana.
 
Tak, tak – to do Ciebie stary..

Pierwszy sezon podcastu za nami. Circa dziesięć odcinków o różnorodnej tematyce. Z jakością techniczną bywało różnie, szczególnie na początku. Myślę jednak, że jest coraz lepiej, a będzie jeszcze zacniej, co jest prostą funkcją dodatkowego sprzętu i wzrastającego doświadczenia. Uczymy się bowiem na błędach, czasem dość bolesnych – wspomnienie zaginionej relacji z Wojny Światów towarzyszy mi za każdym razem, kiedy siadam do edycji kolejnego odcinka.

Z tematyką bywało jeszcze weselej. Skaczemy niczym dobrze rzucony scatter - procentuje skill zyskany w grze demonami. W pierwszym i ostatnim odcinku słuchaliście o bitwach Łysego. Potem było trochę o środowisku ligowym, rankingu i formułach turniejowych. W piątym odcinku podzieliliśmy się przemyśleniami o twórczości fanowskiej. Przemyciliśmy nawet trochę battla w odcinku siódmym. Spróbowaliśmy też audio-relacji w postaci odgłosów z rozdania młotków. Dość często też, podcast składał się z luźnych pogaduch o Starym Codexie Chaosu, jak przy okazji odcinka ósmego. Nie byliśmy też zbytnio konserwatywni jeśli chodzi o skład ekipy nagrywającej – oprócz Łysego i niżej podpisanego głosu dawali eM, Jasiu, Arecki, a o wiadomym codexie dał głos również Jacob.
Jestem bardziej niż świadomy, że mieliśmy odcinki lepsze i gorsze. Żywię też po cichu nadzieję, że tych pierwszych było trochę więcej i że właśnie dzięki temu młotek rezyduje u mnie w szafie.  Nadszedł w tym momencie czas małego podsumowania i decyzji na temat kierunku, w którym należałoby zmierzać z formułą naszych audycji. Sam mam pewne typy i preferencje, doskonale pamiętając kiedy bawiłem się nieźle a kiedy nagranie kończyłem z poczuciem anty-klimaksu. Jednak nie nagrywamy tego tylko dla siebie ale przede wszystkim dla Was. I dlatego do Was drodzy słuchacze kieruje  zapytanie: Co zrobić, żeby było lepiej? Więcej wywiadów? Relacje z turniejów? Twórczość fanowska? Burze mózgów na różne tematy? Scena ligowa?

Napiszcie w komentarzach i nie szczędźcie przykrych słów - wyjdzie to tylko na dobre. I niezależnie czy zostawicie komentarz czy też nie, poświęćcie proszę jedno kliknięcie na poniższą ankietę i wskażcie najlepszy Waszym zdaniem odcinek. To też niezmiernie pomoże w doborze tematyki w kolejnym sezonie. Dla przypomnienia poniżej spis wszystkich podcastów wraz z linkami.  Do usłyszenia!  
    
01_Lysy_jedzie_do_Szczecina
02_DMP_Liga_etc
03_Podsumowania
04_DMW_po_trzykroc
05_Adam_Slodowy_40k
06_Wojna_Swiatow
07_Lysy_wywiad_z_Thurionem
08_DMP_Dzialka_Melanz_Pogaduchy
09a_Mlotki_na_tylnym_siedzeniu
09b_Wygodne_siedzenia_wiele_do_powiedzenia
10_Konkurs_oraz_Wielkie_dzialo_gdzie_wiele_sie_dzialo
Mój ulubiony odcinek podcast'u to:Market Research

3 komentarze:

 1. mi bardzo sie podoba konwencja wywiadu - bo daje mozliwosc ciekawego spojrzenia z boku na pewne sprawy. relacje z turniejow tez sa bardzo OK, z przyjemnoscia slucham. natomiast 60 min podcasty mnie przerastaja, kilka razy odkladalem przesluchanie odcinka o 1-2 tygi z braku moblizacji zeby przysiasc na dupie godzine i posluchac, zwlaszcza ze ja malo obrotny jestem i skupiam sie mocno na waszym gadaniu wiec nie za bardzo moge wtedy robic cos innego. ale to ja ;)
  nie jest to nic wielkiego co by przeszkazalo jakos wybitnie ofc, tylko takie moje male ale ;)

  Nath.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zgadzam się, dla mnie czasem 60 minut jest też za długo i czasem ciężko tyle wolnego czasu wygospodarować. Z tego powodu część odcinków opuściłem. A co do formuły, to luźne przemyślenia na dany temat są jak najbardziej ok - ot wyrażenie własnej opinii na różne sprawy ze świata 40k (czy to turnieje, sprawy bieżące czy nowe codexy) i zachęcenie tym samym ludzi do dyskusji chociażby w komentarzach. Ale od czasu do czasu jakieś wywiady też są fajne dla odmiany.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jezu panowie, godzina to za duzo? Slyszeliscie kiedys D6 Generation albo 40k Radio? Oni po kilka godzin daja. Ja ze znajomymi staramy sie trzymac kolo godziny ale rzadko sie udaje. Poltorej godziny to norma z reguly.

  OdpowiedzUsuń