poniedziałek, 27 lutego 2012

Zagrajmy narracyjnie....


Ta notka powstała na wyraźną prośbę Emeryta, który jak się okazuje, w dość krótkim czasie, totalnie zmienił swoje podejście do naszego hobby. Z turniejowego wyjadacza oraz reprezentanta na ETC (Mistrzostwa Świata w Warhammery) przemienił się w "hobbystę entuzjastę" (tak za Bałtroczykiem) i poświęcił się fan fiction w świecie 40 millenium. I co ważniejsze postanowił nie chować swojej pisaniny do szuflady a wychodzić z nią do ludzi w postaci cyfrowej głównie via Gloria Victis.
Okazuje się bowiem, że na forum tym, przez lata praktycznie martwy dział Czarna Biblioteka, przez ostatnie miesiące nabrał rumieńców i coraz więcej tam się dzieje. I to właśnie w dużej mierze dzięki Emerytowi. A jego ostatnim pomysłem który tam się pojawił jest konkurs na opowiadanko - tutaj znajdziecie więcej informacji. Nawet jeśli nie planujecie samemu pisać to zawsze można zajrzeć i poczytać co inni wymyślili. Po tytule zabawy domyślam się, że rzecz będzie cykliczna i tak sobie pomyślałem, że skoro nie ma, przynajmniej póki co, żadnych sponsorów to nagrodą poza krótką chwałą i lajkiem na fejsie może być publikacja zwycięskich opowiadań w zbiorczym, jakoś zgrabnie "opakowanym", ebooku na koniec roku. Przy okazji ci którzy z dystansem podchodzą do cudzej pisaniny mieli by mniej wyboistą drogę by sobie coś poczytać "w klimacie". Jakby co deklaruje się z pomocą przy jego ogarnięciu (ofkoz w miarę możliwości czasowych) i publikacją najlepiej via jakiś serwis do self publishingu. Mam nadzieję że GW nie będzie miało z tym problemu, zresztą ostatnio pozwolili na publikację jakiegoś filmu fanowskiego więc szanse są.
Zatem chętni i zmotywowani do piór, zaciekawieni do lektury a na koniec  wszyscy do głosowania. A ja się oddalam do knucia nad swoim pomysłem na opowiadanko o pewnym warsztacie. Bo stwierdziłem, że spróbuję swoich sił zwłaszcza, że temat przewodni konkursu wyjątkowo rozpala moją wyobraźnię.

7 komentarzy:

 1. No ja od dłuższego czasu skrobie po nocach Pamiętniki Młodego Archona w wersji fabularnej, a właściwie to prequel o tym co było przed. Ale raczej na konkurs sie nie załapię w najbliższym czasie... ale w przyszłości to kto wie...

  OdpowiedzUsuń
 2. "A jego ostatnim pomysłem który tam się pojawił jest konkurs na opowiadanko" - pozwolę sobie sprostować, że pomysł nie był mój, tylko podpierniczyłem go Amdorowi. a że zostałem niejako niechcący organizatorem tego konkursu (ktoś musi :) ) to już inna sprawa. mam tylko nadzieję, że czas pozwoli jakoś sensownie to ogarniać i nie skończymy na kilku edycjach.

  w każdym razie każdego gorąco zachęcam do pisania. jak ktoś się wstydzi kumpli, to zawsze można wrzucić coś z innego konta, albo przez kogoś :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Kurcze, myślę nad pseudonimem:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wymyśl najpierw opowiadanie a potem wiedział czy myślenie o pseudonimie ma sens ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ha, i tu Cię zaskoczę - muszę je tylko znaleźć:) Pochodzi jeszcze z zamierzchłych czasów kiedy za takie rzeczy dostawało się punkty na masterach.

  OdpowiedzUsuń
 6. no i to już jest jakiś początek :)

  OdpowiedzUsuń
 7. tak tylko przypomnę, że zostało kilka dni do końca tej edycji konkursu. więc jak ktoś jeszcze planuje wziąć udział - zapraszamy! :)

  OdpowiedzUsuń