wtorek, 22 listopada 2011

Jaką armia najmniej...Ostatnio mnie coś tchnęło i zebrało mi się na zagranie Eldarami. A ponieważ jakieś tam modele do tej armii leżą gdzieś na dnie szafy stwierdziłem, że może da się zrobić tylko jakaś rozpiska by się na początek przydała. Niestety z Eldarami kontakt mam ostatnimi czasy mocno sporadyczny a moja pamięć jest jak Gimli czyli zabójcza ale wyłącznie na krótkich dystansach więc okazało się, że bez kodeksu nie da rady. Jednak ja nad morzem a podręcznik w stolicy podziemnych pomarańczy zatem poprosiłem żonę o jego przywiezienie.

No i przywiozła....
... ale Orków.

I przy tej okazji naszło mnie pewna myśl. Jest wiele armii którymi chciałem zagrać i tak np. kiedyś miałem tak z Necronami i się udało. Potem z Tau i dla odmiany się nie udało. A jeszcze później edycja się zmieniła i Tau sporo stracili z swojego uroku więc siłą rzeczy inne armie mnie kusiły. Najczęściej nie chodziło o to by zbierać od razu te armię a jedynie by ją pożyczyć od kogoś na dwa, trzy turnieje i wrócić na swoje, stare i ograne, śmieci. Bo osobiście miałbym problem z kupowaniem i składaniem takich Tau bo wizualnie czy flufffowo mi ta armia nigdy za bardzo nie leżała. Natomiast jej styl gry już jak najbardziej, no a ta mnogość gnatów na każdą okazję była wisienką na torcie moich chęci.

Ale wracając do tych zielonoskórych to gdy wziąłem ich deks do ręki zreflektowałem się, że nie ma chyba aktualnie armii która mniej by pociągała. I choć w ich przypadku, dla odmiany, zarówno fluff jak i modele mi się, mniej lub bardziej, podobają to jednak samo granie nimi to już tak nie koniecznie. I tak w sumie nawet trudno mi podać jakieś racjonalne argumenty. Po prostu tak mam. I podejrzewam, że nie jestem jedynym który tak ma  tylko inni zapewne niekoniecznie z Orkami. Stąd pytanie do Was drodzy czytelnicy - jaka armia Was najmniej kusi by nią zagrać?


22 komentarze:

 1. Sisterki. Zdecydowanie.
  Tuż za nimi Wszelkie niewaniliowe odmiany kosmicznych marynatów.

  OdpowiedzUsuń
 2. SoB, potem Lości, potem Tyrki.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zanim zaczniesz grac orkami,szczegolnie w wersji hordowej polecam z miesiac treningu plecow na silowni. :) Na arenie po pierwszym dniu sie wyprostowac nie moglem ;)

  Karkówa

  OdpowiedzUsuń
 4. Czy mi sie zdaje, czy nie ma GK jako opcji w ankiecie? Demokracja sterowana? :P
  Poza tym test powinien byc wielokrotnego wyboru, mnie np poza Orkami zadna armia nie kusi.

  OdpowiedzUsuń
 5. Heh dobry jestem. A jeszcze się zastnawiałem prze kliknięciem "opublikuj" jak wysoko będą szaraczki. Dodałem ich i możliwość wielkrotnego wyboru.

  @Karkówa jakbym miał grać hordą zainwestował bym w ten zbierak od żetonów do ruletki może by aż tak nie pomogło ale bym choc trochę niedostatki mięśni grzbietu zniwelował :D

  OdpowiedzUsuń
 6. IG, nuda totalna, reszta armii chetnie bym sie pobawil.

  OdpowiedzUsuń
 7. GK zdecydowanie, ale za tym przede wszystkim przemawiają względy ideologiczne :D

  OdpowiedzUsuń
 8. IG, jak juz mowilem na arenie, ta armia daje tyle emocji co komentowanie nascar... 'SKRECILI W LEWO! WOW, ZNOW SKRECILI W LEWO!';P
  Ederus

  OdpowiedzUsuń
 9. Demony
  Jak tu grać, jak nawet nie wiadomo czy zagra się tym czym się planowało...? A wiadomo, że Bogowie Chaosu bywają kapryśni ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. GK, granie tym to żal, armia która na starcie jest mocniejsza z założenia. Mnie nie interesuje wygrywanie za wszelką cenę.

  Undermine

  OdpowiedzUsuń
 11. Undermine:

  Po pierwsze wiesz że w tej armi są inne jednostki oprócz: Draigo, 10 Palladynów i dwóch/trzech dreadów? Jest tam multum opcji które można złożyć. Także takie którymi fajnie się gra i można po manewrować i żeby wygrać to trzeba pomyśleć.

  Po drugie, co to za termin: armia mocniejsza z założenia?

  Po trzecie, sądzę że nikt nie wierzy w hasło: "Mnie nie interesuje wygrywanie za wszelka cenę" po twoich wcześniejszych różny wypowiedzieć zarówno na gildii.

  OdpowiedzUsuń
 12. TAU jeszcze nie grałem i się przymierzam :)

  Skark

  OdpowiedzUsuń
 13. Wszystko co nie ma PA i GK'ski... w ścisłej czołówce sisterki, IG, demony.

  OdpowiedzUsuń
 14. Sisterki mają PA. :-P
  Ja generalnie nie jestem w stanie grać tyrkami - granie ziwerzętami to nie dla mnie. Kult genozjada to ewentualnie jeszcze jeszcze - niecałe 200 km na południe ode mnie, pod świętym masztem, też mieszka jeden przywódca kultu co ma limuzynę jako opcje transportową, więc w tym przypadku jeszcze klimat łapię, ale czyste tyrki zdecydowanie nie są dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 15. Bo Gwardia nie jest silniejsza z założenia, lol :D

  IG, Dark Eldarzy (choć ładni), Orkowie (Dread Mob Army z IA8 ma fajny klimat), Lości (bo zawiera IG). Może też Necroni...

  Resztą albo grałem, albo mam ciekawe pomysły na rospiskę albo mi się podobają, choć poza tym co już mam chyba tylko Eldarów (z nowym kodeksem) mógłbym dorzucić do kolekcji :)

  metalfan

  OdpowiedzUsuń
 16. Hmm nie widzę aby ktoś powiedział Dark Angels :P

  Numerrazz

  OdpowiedzUsuń