czwartek, 30 stycznia 2014

Rok klęski urodzaju czyli podcast nr 39


Udało nam się z Michem spotkać online i nagrać podsumowanie roku 2013. Co więcej Michowi udało się to nagranie ogarnąć, wyedytować oraz ogólnie sprawić, że jest przyjazne dla ucha. I to wszystko jeszcze w styczniu. Coś jak sukces.

Zatem jeśli chcecie sobie przypomnieć co się działo w zeszłym roku, a działo się przecież i sprawdzić na ile nas dopadła skleroza zapraszam do odsłuchu:

Podcast nr 39 - Rok klęski urodzaju

8 komentarzy:

 1. Mam i przejrzałem sentinels of terra i dużo się nie pomyliliście ;) Nie ma tam nic. Mają strzelających centurionów w HS oraz EL i assaultowych w EL oraz FA. Z itemów najfajniejszy jest bajer dla libry zwiększający mastery lvl o 1, szkoda, że normalny libra w smach jest bieda. Traity mają skoncentrowane na otwieraniu budynku i takie tam. Turniejowo supplement bez znaczenia. Za to clan raukkan imo jest bardzo fajny i śmiało można się nim zainteresować. Coś na poziomie Iyanden i eldarów, niewiele się traci, a daje parę fajnych zasad. Coś specjalnego na podcast nr 40 planujecie? :)
  Edek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Eeee....własnie pokojarzyłem, że by wypadało w sumie :) Processing....

   Usuń
 2. Moim skromnym zdaniem, to trochę niesprawiedliwie pojechaliście po Stronghold Assault. Pomijając te dwa budynki rodem z Apo (AV 15, D i Vortex), to reszta jest całkiem ok.
  A jeśli się weźmie pod uwagę jedynie zasady, to jest to prawdziwa perełka. Naprawdę, polecam - tak jakby GW załapało, że dało doopy z zasadami budynków, postanowiło to poprawić (szok!) i właściwie to się udało. Jest tam sporo sensownych zmian (jak choćby nowa tabelka uszkodzeń, czy dodanie możliwości atakowania niezajętych budynków), sporo klaryfikacji - warto przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No tak, ale to właśnie jest kolejny przykład, że dwie rzeczy psuja wykorzystanie turniejowe - bo trzeba by wybrać co bierzemy, co nie i kto o tym ma decydować nie wiadomo i że precedens etc. Ale z więcej niż jednego źródła słyszę, że SA jest fajne - może w nowej edycji dokleją te zasady do rulebooka? Bo niemożność zaatakowanie pustych budynków jest wałem faktycznie.

   Usuń
 3. Hej,
  Fajnie podsumowanie :)

  A co do tych rur z Napalmem to czy w "tylko piechota" aby na pewno wlicza się "jet pack infantry"? Jeśli "tylko piechota" to obawiam się że z Crisisami rury z napalmem nie działają. (nie mam, ani nie czytałem, książki do Stronghold assaulta)?

  BTW. Tak. mały tytan eldarski to Revenant, duży tytan eldarski to Phantom.
  Reaver to drugi najmniejszy tytan imperialny ;-) A zasady "D" są skopiowane z apokalipsy. Oh. Revenant jest wyporny. ma holofieldy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A już widzę :) Dorwałem się do książki. "Any non vehicle model" może korzystaż z rur z Prometheium. Czyli Crisis też. Good. fajny patent. dzięki za podrzucenie go.


   BTW. z fajnych rzeczy w tym sezonie wydanych:

   IA12 (The Fall of Orpheus) i ... tadam!!!... reedycja IA2.

   Usuń
 4. Chłopaki ceny na GW nie są wcale wyższe niż w sklepach - sklepy dostają tzw.SCD i jeżeli sprzedają produkty taniej to na własne życzenie i po własnej kieszeni. Uzależnienie klienta docelowego od strony GW ma na celu zwiększenie marży z jaką produkt jest sprzedawany. Wiadomo - do retailera produkt leci po cenie z cennika, a do klienta docelowego po cenie półkowej. To im się po prostu mega opłaca. Sporo firm wykonuje obecnie tego typu ruchy. Nie nazwał bym tego "skurwysyństwem" tylko przemyślanym ruchem w kierunku monopolizacji rynku. Dodatkowo popatrzcie jak można stworzyć produkt z niczego: Mail Order - każdy może go zamówić, ale nie za wiele osób z niego korzystało. Teraz po przystąpieniu do umowy z GW sklep dostaje możliwość przerzucania MO u siebie na znacznie gorszych warunkach niż regularny towar. No i dlaczego sklep miał by chcieć taki 'bonus'? Bo GW przeniosło dobre produkty na MO only i w ten sposób uzależniło sklep od tej gałęzi produktów. Nie masz MO - klient nie będzie do ciebie przychodził. Wykonują fantastyczne ruchy - diabeł się cieszy, szkoda że tracą na tym sklepy hobbystyczne, ale co by się nie działo - GW na pewno wyjdzie z tego zwycięsko... :) / :(

  OdpowiedzUsuń
 5. Zajebiste podsumowanie!!
  Uśmiałem się do łez :D
  Warto dodać że w tym roku wyszło od kopy naprawdę fajnych podkastów (w już naprawdę rewelacyjnej formie czystości mikrofonu).
  Kiedyś Waszego podcasta puszczałem w tle jak radio.. Teraz jak mi coś przerywa wysłuchiwanie Was klikam pauze.. To chyba najlepsza rekomendacja.

  OdpowiedzUsuń