środa, 13 marca 2013

Tytany tu, tytany tamDoskonale zdaję sobie sprawę że aktualnie tematem nr 1 w pogawędkach o naszym hobby są nowe demony . I trudno się temu dziwić, bo najnowszy kodeks autorstwa GW może nie jest na poziomie "Starego Kodeksu Chaosu" (nie mylić z "poprzednim kodeksem chaosu") ale od dawna żaden podręcznik nie był tak blisko tego levelu. Przynajmniej taki optymistyczny obrazek klaruję się po tych kilku dniach które minęły od premiery. Ale jak to się skończy i ile różnych rozpisek będziemy oglądali to się jeszcze okaże.

Choćby po DMP (Drużynowych Mistrzostwach Polski) będziemy mądrzejsi.

Jednak ja dziś nie o tym.

Ostatnio podczas wizyty na stronie Black Library rzuciło mi się w oczy, że chopaki odświeżyli kolejny komiks z zamierzchłej przeszłości i tym razem padła na "Titan". Pozycja fajna acz niczym szczególnym się nie wyróżniająca spośród pozostałych komiksów z stajni BL. Kreska i grafika ok, scenariusz ok ale szczególnego szału nie ma a cztery liter po lekturze są na miejscu. Ale ten temat...

Zawsze byłem wielkim fanem tytanów czego upust nie raz i nie dwa dałem na tym blogu. Zatem mając świadomość ogólnie przyjętych norm oraz standardów i tak komiks ten zajmuje szczególne miejsce w mojej hierarchii czytadeł (oglądadeł) 40stkowych. I nie trudno się domyślić, że jego ponowne pojawienie się wzbudziło mój entuzjazm.

Ale jeszcze większą radość, dał mi kolejny news z wielkimi maszynami kroczącymi apokalipsy w tle.

Zattikka, the digital games entertainment group, is pleased to announce it has signed a license agreement with Games Workshop®, the UK quoted specialist of fantasy tabletop miniatures, games and novels, to develop tactical, 3D isometric, free to play games based on the gigantic city leveling Titans from their world renowned Warhammer® 40,000® universe.

Tutaj macie pełen komunikat prasowy.

Gra z tytanami w roli głównej na wiele platform - jest czad. A przynajmniej mam nadzieję, że tak będzie. Boję się jedynie by najlepszym źródłem void shieldów nie było spamowanie znajomych na facebooku. Ale na tą chwilę jestem optymistą i wyobrażam sobie dowodzenie całym zgrupowaniem zawierającym tytany różnej klasy i atakowanie wytwórni stomp i innych gargantów.

Od razu się raźniej na wiosnę czeka.

1 komentarz:

  1. moglbys odswierzyc cykl wywiadow z graczami z gornej polki na temat nowych codexow. Od wyjscia csmowinelo juz troche czasu moznaby sie pokusic

    OdpowiedzUsuń