poniedziałek, 10 października 2011

Brak autoryzacjiTa notka to w sumie post scriptum do poprzedniej czyli opisu dodatku opisującego zmagania w 30 milenium pt. Age of Emperor autorstwa Tempus Fugitives. Okazuje się, że nie tylko całkiem zgrabny i całkiem sensowny pdf ma swoich autorów ale również modele. Co prawda nie za wiele bo dwa, a tak w sumie będąc bardziej drobiazgowym to półtora ale za to duże bo pojazdów. Chętni do zabawy w czasach HerezjI Horusa mogą bowiem kupić Olympia Storm Tank, oraz Sabre Tank Destroyer conversion kit.


Domyślam się, że super oficjalne to nie jest by nie powiedzieć, że w ogóle o czym najlepiej świadczy dosyć undergroundowa dystrubcja ale koncept frapujący. Koncept czyli zrobienie nie tylko fanowskiego dodatku bardzo mocno zakotwiczonego w oficjalnym fluffie oraz partyzanckich modeli również nawiązujących do tej historii. Do tej pory najczęściej w ofercie firm alternatywnych dla Games Workshop mieliśmy modele dla jednostek opisanych w kodeksach ale które się nie dorobiły oficjalnych wizerunków. Jak choćby wilczą kawalerie.
A tu wyższa szkoła jazdy nie tylko model ale też zasady dla niego. Szczerze mówiąc mam mieszane uczucia co do tego. Bo zjednej strony fajnie, że ludzie się bawią konwencją i to dosyć konsekwetnie. Ale z drugiej strony wydaje mi się, że to trochę za daleko posunięta twórczość fanowska, zwłaszcza jakby ktoś próbował na tych modelach zarabiać konkretne pieniądze. Choć zapewne cała działalnośc by miała swój fianł w sądzie . Ale póki co to odosbniony i dosyć mały przypadek i szczerze mówiąc nie spodziewam się wysypu tego typu inicjatyw więc całość należy postrzegać w kategoriach branżowej ciekawostki.


5 komentarzy:

 1. "ciekawsotka" - popraw żesz wreszcie tą cholerną literówkę! :D

  OdpowiedzUsuń
 2. GW naturalnie może się przyczepić do tego typu twórczości fanowskiej. Jednak dla mnie bomba, wymyślić pojazd i jeszcze podać ludziom na tacy gotowe rozwiązanie, super. Można nawet tego użyć, żeby po prostu upiększyć "standardowe" czołgi.

  OdpowiedzUsuń
 3. Natura nie znosi próżni. BL nakręciło ludzi książkami z HH, więc było oczywiste że ludzie zechcą rozgrywać gry w tym fluffie. A że modeli ani zasad z GW nie ma, więc naturalną koleją rzeczy ludzie radzą sobie po swojemu.

  Swoją drogą to aż dziwne, że GW nie stara się na tym zarobić (pomijając parę ostatnich myków z FW typu Contemptor itp).

  Y.

  OdpowiedzUsuń
 4. Od lat mam wrażenie, że GW wielu możliwości nie dostrzega koncentrując się na tej najprostszej czyli podnoszeniu cen :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Może FW coś kiedyś wyda (skoro nawet Chaos Dwarfy wydają...).

  A tak z nieco innej beczki - przez pewien czas na lokalach w 3city dopuszczano HH by BolS (LS z autocannonem był hitem :-P).

  Y.

  OdpowiedzUsuń