sobota, 23 kwietnia 2011

DMP - wstęp do analizy

Doskonale sobie zdaję sprawę, że zdecydowana większość ludzi aktualnie zajmuje się zupełnie innymi rzeczami niż plastikowe ludziki i ich wojny ale jakby ktoś sobie chciał zrobić przerwę w świątecznych przygotowaniach to może porozkminiać przed DMP. Bo pomimo całej tej zadymy i flejma które towarzyszyły regulaminowi parę osób się zadeklarowało z uczestnictwem a co więcej wysłało rozpiski. I właśnie te są dla mnie ostatnio pożywką do zabaw intelektualnych. I pomimo, że nie będzie dane mi pograć na najzacniejszej imprezie sezonu to i tak się dobrze bawię oglądając co ludzie wymyślili i czym chcą zaskoczyć swoich przeciwników.
Na pewno bardziej rozpiskami niż armiami bo rozkład tych jest dosyć mało zaskakujący - że tak delikatnie ujmę. No może poza popularnością Dark Angeli. Ale chyba nikogo nie zaskoczę jak napiszę, że wszystkie rozpiski DA mają Beliala. Zresztą gracze Eldarów wykazali się podobną wiernością wobec swojego Dziadka czyli Eldrada. Jedyne co mnie zaskoczyło to brak Necronów bo szczerze mówiąc myślałem, że przy zapisie o scorowaniu jednym oddziałem paru znaczników plus dopuszczonym Nightbringerze ktoś się skusi. Ale może ludzie w ogóle zapomnieli o istnieniu tej armii co w sumie dziwne by nie było.
A tu tysiąc słów na temat armii:


Przepraszam za aspekt wizualny tego tysiaka słów ale Open Office i Gimp to nie są moje ulubione narzędzie do robienia czegokolwiek.

Natomiast jeśli dla kogoś jeden obrazek to za mało to zapraszam do dokumentu z którego powstał. Jak by ktoś wyciągnął jakieś ciekawe wnioski, znalazł błędy, bądź miał propozycje co jeszcze to zapraszam do komentarzy. IA z rozmysłem pominąłem bo w wielu rozpiskach sprytnie się chowało a nie miałem Tzeentch wie ile czasu na to - niestety.

A tak w ogóle to smacznego jajka, suchego poniedziałku i małego kaca kulinarnego w wtorek.

6 komentarzy:

 1. czuję się klimaciarzem - żadna z moich złożonych armii nie mieści się w top 5 popularności :P

  OdpowiedzUsuń
 2. moja tez ;)

  Nath.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nathaniel a zauważyłeś że większość drużyn ma jakiegoś bacika na IG (najczęściej genokult) mimo tak małej ilości IG na tym turnieju.

  Skark

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja tam czekam na dalszy ciąg analizy i że podczas weekendu majowego dowiem się jak mamy ten turniej wygrać:)

  OdpowiedzUsuń
 5. @ Skark

  Ludzie przeceniaja IG jak widac ;)

  Nath.

  OdpowiedzUsuń