czwartek, 24 lutego 2011

Podcast nr 5 czyli Adam Słodowy 40k


Spotkaliśmy się. Nagraliśmy. W net wpuściliśmy.
To w skrócie a w rozwinięciu - tym razem odeszliśmy od klimatów turniejowo-ligowych na rzecz niczym nie skrępowanej twórczości fanowskiej. Ideą która miała nam przyświecać był szukanie sposobu na taki home-made deks który uwiedzie wszystkich swoją przezacnością. Natomiast to co nam w rzeczywistości przyświeciło (oczywiście poza wokalnym ADHD oraz lirycznym lansem) to już sprawdźcie sami:

Podcast nr 5 czyli Adam Słodowy 40k

No i garść linków obiecanych w trakcie nagrania:

Killzone i Soul Reapers
Krootcy
The Codex Project
Tempus Fugitives
Angry Marines

4 komentarze:

 1. Nie wychwyciłem, żadnego sensownego zdania :P .

  Poza tym ten Killzone mnie zaciekawił :) . W sumie to może na WŚ podpatrzę was pykających.

  Typhus.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo dobry, ciekawy temat.
  Choć być może symptomatyczne jest, że jak podcast jest wokółligowy, to komentarze spływają dość szybko, tu tymczasem...

  Ale do meritum:
  Wielki plus za próbę zaprezentowania najciekawszych znalezisk, zwłaszcza za te, których nie znałem (np. The Codex Project).
  Drugi wielki plus za próbę usystematyzowania przyczyn, dla których twórczość fanowska się pojawia. Moim zdaniem objęliście komplet motywów.
  Trzeci wielki plus za próbę nakreślenia ram, w których powinien mieścić się projekt fanowski, by mógł liczyć na szerszą akceptację.
  Czwarty wielki plus - za trzy poprzednie i dżołka o PKZ.
  Piąty - za bliższe podjęcie w przyszłości tematu "twórczość fanowska a zorganizowana scena 40k" - czyli próbę określenia, jakie warunki powinien spełniać fanowski projekt, by mógł zostać dopuszczony do grania na prawach listy oficjalnej. Precedens mamy - LaTD, i to raczej nie na zasadzie "dopuścimy, bo to fajne chłopaki zrobiły" - więc można by, moim zdaniem, pokusić się o wskazanie Hołm Rulz Dizajnerom ścieżki do chwały.
  Podsumowując: Zdań z sensem było na pewno więcej niż jedno - spokojnie z 10,11...
  Się mi bardzo podobało.

  OdpowiedzUsuń
 3. @Typhus - nie ma co patrzeć to jest 5 figurek na krzyż, a zasady do skomplikowanych nie należą - innymi słowy, zagraj z nami:)

  @Es - dzieki:) Myślę, że klimat ostatnimi czasy robi się bardziej luźny pod tym względem - vide speciale, więc jest nadzieja, że komuś się będzie bardziej chciało zamknąć sprawę do końca wraz kolorowymi obrazkami itp.

  OdpowiedzUsuń
 4. Imo LaTD jest właśnie w taki sposób dopuszczany... chociaż tak fajne chłopaki, że FAQ-a nie zaktualizowali od dawna mimo że sporo bugów jest i wiedzą o nich. :/
  Mnie także interesuje Kill Zone. Bardzo fajne, w sam raz na szybkie gierki. Choć ograniczenie do 20 modeli troszkę boli, bo trzeba Vetów wystawiać w IG (a Orkowie czy Tyrki to sam nie wiem...).
  Codex Project... póki nic tam nie ma to siedzę cicho. :P
  Za to Tempus Fugitives to bardzo fajny klub, mam ich starsze regulaminy turniejowe jakby ktoś chciał (bo nie wszystkie są do ściągnięcia).
  A i sam podzielę się takim fanowskim podejściem do Chaosu. Właśnie próbuję dorwać maila autora co by mu parę rzeczy wytłumaczyć. :P
  http://www.scribd.com/doc/46640923/Hordes-of-Chaos

  OdpowiedzUsuń