czwartek, 17 września 2009

Kosmiczny wrak czasu.


Ostatnio się władowałem na taką minę czasową, że szczerze mówiąc nie mam pojęcia kiedy skleję figurki do Space Hulk'a a co dopiero w niego zagram. A miało być tak pięknie - kwiaty, wywiady wycieczki do zakładów pracy. A tak... Stałem się zakładnikiem pracy ale jak to się mówi life i lifuje się dalej. A jeszcze dodatkowo fakt, że przgapiłem na stronie Black Library wznowienie książki a może raczej nowelki pod wielce ambitnym tytułem - ta-dam - Space Hulk nie działa na moje samopoczucie jakoś wybitnie pozytywnie.
Na szczęście nie jest to jedyna rzecz przygotowana przez GW dla fanów łażenia po długich prostych z odbezpieczonym bolterem szturmowym, bowiem na ich stronie można znaleźć sporo ciekawostek jak np. rysunki zwane art'ami czy też pdf przeznaczony do zapełnienia własną misją. Przygotowanie takowej tak by obie strony miały podobne sznase na dobrą zabawę nie jest wcale takie trywialne i będzie wymagało sporo testów np. układu mapy.
A w tym może nam pomóc całkiem ten zgrabny programik. Służy on do układania elementów z pudełka najnowszej edycji w choćby najabrdziej wymyślne układy. Oczywiście można to równie dobrze zrobić na podłodze w dużym pokoju w sposób całkowiecie analogowy ale jednak wersja digitalna ma ten plus że łatwiej będzie przenieść efekt końcowy do wspomnianego wcześniej pdf'a.
A jak już oprócz mapy dorobimy się reszty zasad misji i zaczniemy je testować to można się w tak zwanym trakcie raczyć różnymi ambientowymi dzwiękami ktore mogą pochodzić np. stąd. Choć ja osobiście gorąco polecam muzykę z Quake'a jedynki (to ta która się przewijała w tegorocznych trailerach Wojny Światów) - sam klimat, zero pitu-pitu.
Podsumowując dobrej zabawy w ciemnych korytarzach kosmicznych wraków niezależnie od tego kto będzie autorem scenariusza. A jak już komuś się uzbiera kilka scenariuszy może się pokusić o własną kamapanię, fluff, kwiaty, wywiady....

2 komentarze:

 1. Mi jakoś udało się oczyścić i skleić połowę terminatorów, jak też wyciąć z ramek całą resztę modeli. I tu anegdota: dwa genki na jednej z ramek miały połamane detale, zatem tydzień temu bez wahania napisałem do GW Kastomer Serwis. Odpowiedzieli w ciągu 48h, przeprosili i obiecali przysłać riplejsmęt. Dziś paczka przyszła - w środku znów przeprosiny i życzenia dobrej zabawy przy SH - i oczywiście ramka. Połamana dokładnie w tych samych miejscach co poprzednia. W zasadzie mógłbym odbić piłeczkę i wozić się dalej o przysłanie ramki nieuszkodzonej, ale co tam... I tak mam już nadwyżkę genków...

  ES

  OdpowiedzUsuń
 2. Giera jest naprawdę niesamowita. Czekam z niecierpliwością na wszelkiego rodzaju dodatki i mission packi.
  Mam nadzieję, że wydadzą pre-SpaceHulk, czyli rozwój genokultu na statku.

  Swoją drogą uważam, że mogli wcisnąć trochę więcej misji w podstawce bo te co są to po prostu misje ściągnięte ze starego spejsa a brakuje mi misji ze standardowym 5cio osobowym oddziałem termosów, bo w podstawce jest raptem jedna taka misja.

  Pozdro
  Marios

  OdpowiedzUsuń