czwartek, 11 grudnia 2008

Świąteczny draft

W miniony weekend mieliśmy w Poznaniu kolejną odsłonę powszechnie już znanego Turnieju Świątecznego. To co go w tym roku wyróżniło to frekwencja - 6 osób. Literkami s-z-e-ś-ć :). Wydaje mi się (i nie tylko mi), że jedną z ważniejszych przyczyn tej nie-popularności były zasady a konkretnie ich stopień skomplikowania. Bazowały one na magicowym drafcie zaadaptowanym na potrzeby bitewniaka. Losowało się kopertę z 9 jednostkami (z różnych armii) w środku, następnie wybierało się jedną z nich a resztę przekazywało koledze z boku (losowego oczywiście). I tak do wyczerpania czyli aż się miało w armii 9 oddziałów.
FOC? Nie było go.
Punkty? No 4 cyfrowe.
Można było mieć herlaki, bloodleetery, assault squad i falcona. Lub cokolwiek innego równie szalonego.
Dzięki takiej a nie innej frekwencji ludzie którzy się pojawili byli na tyle obeznani z 40ką, że można było zrobić takiego drafta przed każdą bitwą co było wielkim plusem całej zabawy w końcu możliwość zagrania 3 różnymi armiami jest nie do pogardzenia. Po imprezie stwierdzam, że jej mała popularność była raczej atutem ponieważ przy pierwszym podejściu do takiej szalonej koncepcji mogłoby się zrobić całkiem sporo zupełnie nie podzielnego chaosu przy większej liczbie zainteresowanych.
Zabawa na tym turnieju była przednia nie przypominam sobie kiedy ostatni raz tak dobrze bawiłem się przy 40sctce. Przynajmniej od początku było wiadomo, że balans został za drzwiami i jak sobie wybierzesz tak sobie pograsz. A, że wiedza kill pointy czy cele misji przychodziła dopiero po wyborze armii to selekcja jednostek tym bardziej nie była taka prosta. Zwłaszcza, że w końcowych fazach zostawały takie perełki jak lesser demony i brak ikon.
Po raz kolejny okazało się, że również na scenie turniejowej warto iść tropem twórców 40ki i zrzy... ups zapożyczać skąd tylko się da. Często efekt może zaskakująco dobry.

2 komentarze:

  1. Witam mógł byś dać linka do penych zasad tego wystawiania bardzo mnie one zainteresowały może zorganizujemy podobny turniej w Zielonej górze

    OdpowiedzUsuń
  2. proszę bardzo
    http://www.sztab.webd.pl/forum/viewtopic.php?f=15&t=145

    OdpowiedzUsuń