niedziela, 16 listopada 2008

Liga needs You....

I nie tylko w postaci gracza zdobywającego w jego ramach punkty ale także jako osoby odpowiedzialnej za ich podliczanie. Bo jak to mawiają - samo się nie policzy. Co prawda za sprawą Piszcza i jego tajemnych makr w Excelu do sztucznej inteligencji w ramach Ogólnopolskiej Ligi Warhammera 40'000 nie jest daleko ale nadal potrzeba czynnika ludzkiego do tworzenia kolejnych aktualizacji rankingu. A ten czynnik jak pokazuje życie bywa zawodny i niestety tak też jest w przypadku najnowszej odsłony podsumowania ligowego. Ilość błędów w nim zawarta jest całkiem spora zwłaszcza jak się weźmie pod uwagę czas jaki oczekiwaliśmy na niego.
Myślę, że nadszedł czas, by ktoś nowy młody prężny posiadający i czas i ochotę powinien wziąć na swoje barki prowadzenia rankingu. Bo próba wepchnięcia tego między różne obowiązki zawodowe jak i prywatne nawet z pomocą różnych narzędzi w ramach tabelek bywa kłopotliwe a i czas poświęcany na to staje się bardziej odczuwalny.
Patrząc na takie ośrodki jak Szczecin czy Olsztyn gdzie pojawiają się mastery za którymi stoją całkiem młodzi ludzie i to działa to może czas by i część zadań ligowych została przejęta przez świeżą krew skoro się to sprawdza. Oczywiście nie wskazuje nikogo palcem bo ranking to sztandarowy produkt ligi więc ktoś kto się podejmie jego aktualizacji stawia się na świeczniku i to również całkiem niemałych oczekiwań. A dodatkowo ten sezon zapowiada się na najbardziej pasjonujący od lat więc i presja w okolicach marca na częste (i poprawne) aktualizacje będzie całkiem spora.
A apropo nowej generacji w lidze to trzeba pamiętać, że ktoś będzie musiał przejąć młotki od Vodeckiego aka odchodzący prezes i zorganizować je zarówno jeśli chodzi o głosowanie jak i samo ich rozdanie. Bo nie da się ukryć, że koncepcja się sprawdziła i jest godna kontynuacji więc szkoda by było gdyby gdzieś nam zaginęła.
Jak widać jest co robić w lidze i jeśli tylko ktoś się chce wykazać to będzie miał okazję. Pamiętaj zatem young apprentice liga needs You.

1 komentarz:

  1. Niestety szara rzeczywistość jest brutalna. Na ogłoszenie dla chętnych do pomocy przy współtworzeniu portalu ligowego odpowiedziało z całej Polski osób....1. Tak więc nie wróżę sukcesu i w tej kwestii, bo zawsze fajnie się czyta ranking i pomstuje na pewne kwestie ale jak już trzeba wziąć samemu za nie odpowiedzialność, to "nie dziękuję". No ale może akurat w tej kwestii będę się mylił...

    OdpowiedzUsuń