poniedziałek, 22 kwietnia 2013

Młotki 2k13 - addendum

Nadaje Michu. DMP za nami jak i towarzyszące mu rozdanie Młotków. W tym roku na prośbę Afro i z własnej nieprzymuszonej woli uczestniczyliśmy w zaszczytnym procederze organizowania tych ostatnich. Okazało się, że zajmowało to więcej czasu niż przewidzieliśmy ale dzięki poświęceniu Łysego w nabywaniu młotków (tradycyjnie już firmy TOPEX) i przede wszystkim Biecie, która uratowała sprawę plakietek, udało się wszystko zrobić na czas. 

Niestety na miejscu nie wszystek wyszło zgodnie z planem. Przyczyn jest zapewne wiele - obsuwa czasowa, noclegi w różnych miejscach, nie do końca przyjazna obsługa lokalu i zrozumiałe zmęczenie orgów. Innymi słowy - miała być nowa jakość a wyszło jak zwykle. Nie wszystko jednak stracone - poniżej macie zamieszoną prezentację, która miała lecieć w trakcie rozdania i nie poleciała z przyczyn technicznych. 

Wyniki głosowanie są podane wraz z wykresami, gdzie jest pokazana ilość głosów oddanych przez poszczególne środowiska na zwycięzcę. Sumować trzeba samemu :) Postanowiłem nie zamieszczać ilości głosów oddanych na innych kandydatów - co za dużo to niezdrowo. Oto i prezentacja a poniżej jeszcze podsumowanie i zwycięzcy w krótszej formie.
 

Gdyby nie działało to osobny link: PREZENTACJA MŁOTKI 2k13

Głosów oddano ogółem 73. Patrząc na zeszłoroczny ranking to jest to ca. 1/3 ilości aktywnie grających osób (3+ turnieje). Mało? Chyba nie aż tak. Chociaż zadanie na przyszłość to aktywizacja paru środowisk, którym się nie chciało - tak, na Was patrzę Stolico :)
Wyniki to w losowej kolejności:

 • Najsympatyczniejszy gracz: Marcin "Karkówa" Kargula
 • Naprężniejsze środowisko: Trójmiasto
 • Najlepszy sędzia: Marcin "Nathaniel" Sprawka
 • Najlepsza strona www: z24cala
 • Najlepszy turniej: Fist of Fury
 • Największy wkład w Ligę: Zulus
 • Najlepsza twórczość fanowska: z24cala
Dziękujemy wszystkim, którzy oddali głosy i gratulujemy zwycięzcom! Bardzo dziękujemy również wszystkim, którzy oddali głosy na nas. Nawet nie potrzebowaliśmy zbytnio oszukiwać przy liczeniu głosów :)

Jeszcze raz dzięki!

P.S. Relacja z DMP oczywiście będzie osobno. Stay in touch!
P.P.S. Nie nie wiemy jak się używa młotka spawalniczego ale wygląda srogo :)

     

15 komentarzy:

 1. Nie, żebym jęczał jak stara baba, ale dajmy na to w 2010 roku głosowało ponad 120 osób ...
  73 to jednak spory regres.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie żebym wskazywał palcem ale największy regres jest u Was :)

   Usuń
 2. Mega dziwny sposób prezentacji wyników. Kiedyś pokazywało się jak wypadały inne kandydatury, nie kto jak głosował.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To było ino na samym rozdaniu - prezentacja miała być uzupełnieniem. Pokazywanie w formie tabelarycznej wyników jest słabe i bez sensu przykre w wielu wypadkach.

   Poza tym najczęstszą wątpliwością bywało, że wygrywa ten kto najwięcej kumpli przekona - tutaj masz dokładne info o tym.

   Usuń
 3. @Eman: Ale patrząc ogólnie jest regres. Np. ile osób z Krakowa jeździ aktywnie na turnieje w porównaniu do 2010? Przekłada się to na wszystko.

  W Warszawie jak widać było przy organizacji DMW osób chętnych do pomocy było niewiele, dlatego uznaliśmy, że nie będziemy jak dzicy zasuwać przy DMP (zresztą IMHO jest tam dosyć ciasno przy tej ilości osób co niekorzystnie przekłada się na komfort grania - pomimo tego, że są krzesła ;) ).

  @Michu: Łódź chciała uratować DMP, a nie tworzyć nową jakość. IMHO wyszło, pomimo tego, że minusy były. Nową jakość powinny tworzyć ośrodki, które mają doświadczenie w organizacji tego typu imprez.

  PS. Tak BTW to podobno DMP2012 było turniejem idealnym, a Młotek zgarnął turniej z 3,5x mniejszą frekwencją. Czyli ważniejsze jest chlanie z zagrychą, a nie ogólne wrażenia :-P Mnie to nie rusza, i sam głosowałem na inny turniej, ale pokazuje właśnie, że nie doceniamy tego, a potem lubimy krytykować wszelkie niedociągnięcia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Żeby było jasne - moje uwagi odnosiły się do samego afterka - samo DMP było jak najbardziej spoko i chwała Łodzi za to.

   Zresztą afterki na DMP zdaje się po prostu nie wychodzą - ale to inny temat.

   Usuń
  2. To w takim razie przepraszam za misandersending :)

   W sumie jak teraz patrzę to nie wiem jak mogłem to inaczej zrozumieć :(

   Usuń
 4. jest szansa dostać jednak ten rozdział głosów na dane kandydatury?

  Emerito

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W sumie czemu nie - będzie do relacji z DMP jak jest zainteresowanie.

   Usuń
 5. Panowie, odnosiłem się do tekstu Micha, cytuję: "Mało? Chyba nie aż tak. ". Otóż moim skromnym zdaniem jest to fpyte mało! Liga powinna się raczej rozwijać i głosujących powinno być coraz więcej - a nie coraz mniej, i to z regresem notowanym każdego roku.
  Ciężko mi mówić, czy jest to regres wynikający ze spadkiem zainteresowania Ligą generalnie, czy tylko upadek Młotków jako takich. ALE myślę, że warto, żeby się ktoś (zaangażowany w Ligę) nad tym pochylił i zastanowił.
  Ja osobiście nikogo za uszy nie mogę przecież na turniej wyciągać - szczególnie, że sam siedzę na kanapie ;) Ale skoro ludzie mniej jeżdżą, to może jest to spowodowane tym, że wyjazdy są dla nich mało atrakcyjne - i władze Ligi powinny się zastanowić jak to zmienić (zarówno atrakcyjność turniejów, jak i podejście gawiedzi).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Akurat ja bym nie rozciągał ilości głosów na Młotki na Ligę ogólnie - może być to dobry wskaźnik albo i nie - tak czy siak jest to mała liczba osób. Równie dobrze można by powiedziećm, że w 2010 było sztucznie za dużo głosujących :)

   A podsumowując to się z Tym co powiedziałeś w zasadniczych punktach zgadzam :)

   Usuń
  2. Tak jak ktoś napisał w trakcie głosowania - głosowanie powinno przebiegać w inny sposób. Trzeba pod forum ligowe podpiąć na serwerze stronę poświęconą młotkom z konfigurowalnym formularzem do głosowania i tyle. Nie trzeba się bawić w maile itp., zajmuje to chwilę.

   Usuń
 6. Niestety nie jestem w stanie znaleźć statystyk za rok 2011 i 2012, ale z tego co kojarzę, to w 2011 było niewiele ponad 100 głosujących, a w 2012 odrobinę poniżej 100. Jakby ktoś miał pod ręką takie statystyki, to niech mnie ewentualnie poprawi.
  Anyway, parafrazując klasykę, jest regres i on nas nie zadowala ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Młotekim spawalniczym usuwa się żużel który tworzy się na spawach. Spędzało się wakacje u wujka na łsi to się wie.

  OdpowiedzUsuń