wtorek, 10 kwietnia 2012

Wojmistrz EmerytMyślę, że już większość z Was doskonale wie, że Fabryka Słów postanowiła powiększyć swoją ofertę książek obcojęzycznych o dziełka z stajni Black Library. A konkretnie o 5 pierwszych tomów Herezji Horusa. Zatem wszyscy ci, dla których język angielski był barierą nie pozwalającą do tej pory się cieszyć tym cyklem mają powody do radości. I jeśli ktoś by chciał się dowiedzieć jak im idzie w temacie tłumaczenia to dziś pojawiło się dość zaskakujące info:

Do naszego nieustraszonego legionu dołączył, wierny sługa Imperatora i oddany sprawie weteran, Piotr Jaworski. W warhammerowym światku szerzej znany jako "Emeryt", zapalony gracz, członek Reprezentacji Polski na Drużynowych Mistrzostwach Europy 2011 i aktywista forum "Gloria Victis...", jeden z nielicznych, którzy dostąpili zaszczytu posiadania... figurki growej z własną podobizną.
Piotr będzie naszym kontaktem ze środowiskiem fanów. Wyraźnym i mocnym znakiem powagi z jaką traktujemy publikacje powieści sygnowanych znakiem "Black Library". To nie tylko funkcja tytularna - bazując na doświadczeniu Piotra chcemy, by był także kolejnym ogniwem odpowiedzialnym za wierność polskiego przekładu w kwestii nazewnictwa i terminologii ze świata W40k.
Tak więc: mamy znakomitych tłumaczy z wieloletnim doświadczeniem w pracach nad tekstami ze świata Warhammera, mamy utalentowanego redaktora literackiego, mamy wreszcie Piotra, który będzie swego rodzaju redaktorem merytorycznym. Wszystkie te działania służą jednemu - jakości polskiej edycji "Black Library". Chwała Imperatorowi!  

To tyle marketingowo-pr'owej nawijki. Gratki oczywiście przy tej okazji dla Emeryta.
Widać, że Fabryka zabrała się do tematu poważnie bo nie tylko nawiązali współpracę z Emerytem ale również szukali kontaktu z blogami i innymi stronami celem nawiązania współpracy. Zresztą powyższy tekst dostaliśmy na maila właśnie od nich. Także mają całkiem konkretny pomysł na promocję i kontakt z odbiorca końcowym. Pytanie jak będzie z samym tłumaczeniem bo jeśli podobnie możemy być optymistami.

11 komentarzy:

 1. Nice. Dobrze, że FS nie bierze przykładu z podejścia do klientów od Genialnego Wydawcy.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zajebiście ;)
  Graty Emeryt.
  Wołek

  OdpowiedzUsuń
 3. ciekaw jestem jestem, kiedy go wezmą do związku literatów polskich ;)
  gratulowałem raz, to i pogratuluję i drugi :)
  pozdro!
  afro

  OdpowiedzUsuń
 4. Zaiste, marny to czas kiedy za literackość orki będą odpowiadać...o tempora, o mores!

  A tak na poważnie to super :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Gratki Emerito. ;)
  Przywlekl bys sie na jakis turek ;) Tesknimy za toba :(

  OdpowiedzUsuń
 6. Czy w polskiej wersji moglibyście zrobić, że Loken...no wiecie, nie będę spojlerował?
  Marios

  OdpowiedzUsuń
 7. Ale Loken wbrew pozorom...no wiecie, nie będę spojlerował ;-)
  mało wiesz Mariosie :-)
  Emeryt

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Muszę nadrobić audiobooki ;)
   Marios

   Usuń