niedziela, 13 grudnia 2009

Efekt WoW


Zachorowałem.
Totalnie.
Do Fanatsy Flight Games które wyda to cudo mam wielkie zaufanie bo choć może nie wszystkie ich gry mi podeszły, to jednak zawsze były one bardzo dobrze zrobione i od strony samego wykonania jaki i mechaniki czy fluffu. I bardzo się ciesze, że zdecydowali się wziąć na tapetę właśnie Herezję bo jest to wręcz kwintesencją 40ki. Oczywiście fani np. różnej maści xenosów mogą mieć odmienne zdanie na ten temat ale bądźmy szczerzy to universum jest o konflikcie między Imperium a Chaosem. Między zdrową częścią ludzkości wierną światełku Imperatora z dalekiej Terry a tą co okazała się słaba i dała się skusić Mrocznym Bóstwom. A orki czy necroni to tylko dodatki do epickiej galaktycznej wojny domowej.
Gra swoją tematyką idealnie wpasowuje się również w cykl książek o podobnym tytule które z tego co twierdzi Black Library są bardzo popularne. I z tego co widać nie powodów by im nie wierzyć. Złośliwi mogą stwierdzić, że FFG idzie na łatwiznę bo uderza w temat bezpieczny o którym doskonale wiadomo, że się sprzeda. Ale bardzo dobrze, że tak robią bo widać, że Herezja ludzi jara i intryguje i jest na nią po prostu zapotrzebowanie którego GW pomimo regularnych plotek póki co nie zamierza zaspokoić.
Bardzo się cieszę, że FFG dostał licencję na produkowanie planszówek w uniwersach Games'a bo dzięki nim o takiej HH będzie można nie tylko czytać ale również przeżyć to samemu. A widać, że poważnie podeszli do tematu bo tempo publikacji mają całkiem przyzwoite i pewnie jeszcze nie jeden aspekt historii 40ki będziemy mieli okazję zgłębić niekoniecznie na stole 72" na 48".

Linki:
BoLS
FFG

5 komentarzy:

 1. Zasadniczo, to taka planszówka już była, bodajże w 1993r. Nawet plan pałacu na planszy tak samo wyglądał.

  OdpowiedzUsuń
 2. Gdzieś już w opisach/komentarzach też się na to natknąłem - że jest to "zremasterowana" reedycja gry GW.

  Kris

  OdpowiedzUsuń
 3. Wisz, tą z 1993r. nawet w PDF można było na necie znaleźć. Oczywiście nie mam pojęcia gdzie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Wiem wiem, parę gier można było tak znaleźć, Trej kiedyś (bodajże na starym blogu) Armageddon tak prezentował.
  A ten pdf do HH to trochę jak "czarna wołga" - każdy zna kogoś kto znał kogoś kto widział ;)

  Kris

  OdpowiedzUsuń
 5. A ty znasz mnie. ;-)

  OdpowiedzUsuń