czwartek, 5 czerwca 2008

Notka sponsorowana przez literę U

No i zupełnie niespodziewanie pojawiły się zdjęcia nowych marinsów. I to od razu by GW - znaczy się dawno żadnego Games Day'a nie było bo zazwyczaj z tych imprez pochodzą pierwsze zdjęcia nowych figur. Nie da się odmówić tym wzorom uroku. Ale to tak naprawdę nic nowego ponieważ GW przyzwyczaiło nas w ostatnim czasie, że kolejne dzieła ich rzeźbiarzy wywołują spore pokusy. Oczywiście niektóre wzory mogą się mniej inne bardziej podobać ale generalnie jest to kawał dobrej roboty. Zresztą jakbyście jeszcze jakimś cudem ich nie widzieli to zobaczcie i oceńcie sami.
Łatwo dostrzec, że klasycznie już figsy są sponsorowane przez literkę U - sporo jej na tych nowych wzorach co biorąc pod uwagę atrakcyjność tych figur będzie zmuszało wielu do "radzenia sobie" np. green stuffem. Zobaczymy na ile kodeks będzie kodeksem Ultramirnsów a na ile reszty Space Marinsów. Jeśli utrzymają proporcje z aktualnie obowiązującego podręcznika to myślę, że nikt nie będzie szczególnie narzekał. Pytanie czy uda się im zapełnić jakoś dziurę która powstanie po usunięciu traitów i czy w ogóle będą próbować ją jakoś łatać. Jednak dla fanów Ultrasów będzie to kwestia drugorzędna. Ich może bardziej zainteresować prezent od Black Library w postaci artykułów z Inferno. One też są sponsorowne przez literkę U.
Przy okazji muszę się przyznać, że Jasiu mnie uświadomił, iż w notce o figurach inspirowanych tekstami z BL wkradł się błąd i oryginalna figura Uriel Ventris'a wygląda tak:


Natomiast wśród wspomnianych materiałów z Inferno znajduje się opowiadanie z jego udziałem. Swoją drogą fajnie, że Czarna Biblioteka w wersji netowej jest bardziej dostępna od tej z warpa i można na jej stronie znaleźć coraz więcej fajnych archiwalnych materiałów. Może kiedyś reszta gamesa podchwyci te praktyki bo choć podejrzewam że nie długo po premierze kodeks SM'ów wyszkolonych by zabijać będzie można legalnie ściągnąć w wersji japońskiej to jednak popularność tego języka nie pozwala podejrzewać, że będzie to najczęściej ściągany plik ze stron GW.
Ale do premiery jeszcze trochę pozostało, zresztą na obecnym etapie trudniej niż zwykle coś wywnioskować z plotek bo jak doskonale wiadomo edycja ma się po drodze zmienić. Ale działo techmarina czy nowy landek dają do myślenia. Czy raczej knucia...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz