niedziela, 15 lipca 2007

Koordynatorzy ligi

Czytając ostatnio forum ligowe dochodze do wniosku, że stary model rządzenia ligą jeszcze cały czas jest wyczuwalny. Stary czyli trójca podejmująca wszelkei decyzje i tłumacząca się jedynie przed własnym sumieniem.
Jest wyczuwalny bo gdy pojawia się nowy temat na forum mam wrażenie, że część piszących ludzi nie ma własnego zdania ale dla zasady przytakuje czasami nie ma innej opcjibo np. nie da się ukryć, że sponsor lidze jest niezbędny. Ale można zagadnienie tak jak zrobił to Asmo rozwinąć. Ja sobie zdaje sprawe, że dla niektórych podejmowanie dyskusji z ludzmi siędzącymi w sprawach ligowych wiele lat może być nie lada wyzwaniem. Niektórzy również mogą nie mieć czasu na takie sprawy lub jednyie sporadycznie. I dobrze to rozumiem. Nawet za dobrze. Ale idea stojąca za forum ligowym jest taka, że hive mind lepszy od commandera. Czyli jest mile widziane, żeby każdy kto ma jakąś przemyślaną opinie na daną kwestie pisał. Najwyżej wywiąże się mniej lub badziej merytoryczna dyskusja i coś tam z niej wyniknie ale lepiej żeby był dyskusja niż żeby większość postów stanowiły wyrazy poparcia.
Forum ligowe powstało, żeby liga nie skostniała i żeby był nowy bodziec rozwoju. I generalnie to się sprawdza ale szczerze mówiąc miałem nadzieje, że będzie się wiecej na nim działo i że liga się bardziej zmieni. Bo nie wierze, że liga w obecnej postaci ociera się o doskonałość. A takie wrażenie można odnieść czytając wiadome forum.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz