sobota, 28 lipca 2007

Adeptus Mechanicus

Jakiś czas, temu pisałem o ukazaniu się modeli statków AM do BFG. Teraz natomiast ukazały się do nich zasady. Czyli dosyć szybko zareagowali zawodnicy ze specialista. Jak zwykle. Nie do końca dla mnie zrozumiałe czemu przez tyle lat i edycji Mechanicy nie doczekali się, żadnego choć w miarę oficjalnego codexu.
Bo chyba nikt nie ma wątpliwości, że znalazło by się trochę ludzi zainteresowanych tą armią. Niektórzy radzą sobie we własnym zakresie konwertując większość figur i wystawiając je na zasadach Gwardii lub Lostów więc jak ktoś jest zdesperowany da sobie radę. Nie zmienia to jednak faktu, że potencjał Adeptus Mechanicus, aż się prosi o codex. Sporo jednostek już się przewijało w fluffie albo 2 edycyjnej podstawce, np. electro prieści. Zwłaszcza, że byłaby to nowa armia której trudno byłoby zarzucić, że zostało wciśnięta w uniwersum na siłę.
Niestety szanse na to, że GW wyda tą armię są w granicach zera. Jedyna nadzieja w Forgeworldzie który ostatnio coraz częściej popełnia różne army listy. Takie rozwiązanie ma jednak wady pierwsza to oczywiście cena figur. Wolę nie wiedzieć ile będą kosztowały (w funtach) troopsy za pewnie jakieś śmieszne punkty. Na niektórych turniejach nie ma IA więć człowiek sobie nie zawsze taką armią zagra, ale to jest akurat małe zmartwienie w kontekście konieczności sprzedaży nerki by kupić heavy support.
Kiedyś na warserze spotkałem się z plotą, że jak panowie z FW uporają się z kolejnymi krokami na regimentalnej drodze do przekleństwa wezmą się za Necronów i właśnie AM. Ale plotki wybiegające tak daleko w przyszłość są delikatnie mówiąc wiarygodne jak wróżenie z fusów. Zresztą już jedna kampania letnia miała mieć miejsce na Marsie i generalnie być w klimatach Boga Maszyny a potem się okazało, że Meduza pada. Jednak to wszystko nie zmienia faktu, że jakbym miał stawiać u buka kto wyda AM to jednak byłby to FW. Natomiast na dekadę kiedy to się stanie nie odważyłbym się ryzykować.
Cieszcie się fani BFG i innych Epiców bo support waszych gier jest cały czas o millenium przed 40ką. A miłośnicy klasycznego Adeptus Mechanicus mogą sobie co najwyżej kliknąć tu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz