poniedziałek, 3 czerwca 2013

Zakładając, że to nie fejk...


Powyższa okładka dziś narobiła niemałego zamieszania na forach. Główny nurt wśród komentarzy był mocno krytyczny w najlepszym razie a w najgorszym średnio nadający się do przytaczania tutaj. Choć znalazło się i parę głosów pochlebnych jednak była to zdecydowana mniejszość. Ja oczywiście do tej się zaliczam.

Żeby nie było nieporozumień, nie uważam tego modelu za mega postęp w dziedzinie rzeźby bitewnej. Powiem więcej, uważam, bazując na tej jednej mocno średniej focie, że jest co najwyżej przyzwoity. Ale jestem turbo kontent, że GW wzięło z okazji Apokalipsy na tapetę akurat ten wynalazek. Lord of Battle ma dla mnie osobiście szczególny charakter. Kiedy kupiłem Epica jakieś 18 lat temu i go zobaczyłem wywarł na mnie kolosalne wrażenie. Głównie z względu na koncept. Pół-demon a pół-maszyna, w jednej ręce wariacja na temat piły łańcuchowej a w drugiej 6 luf. A to wszystko wielkości wieżowca. I jak tu się nie zakochać?

Jeśli ten model okaże się nie być fejkiem oraz będzie produkowany seryjnie może być bazą do wielu szalonych konwersji. Dosztukować jakieś nogi, np. z defilera, dołożyć skrzydła i mamy mega demona. A podwozie oferuje przecież jeszcze więcej możliwości. No i ten spychacz z czaszek. Cudo :) Choćby z tego względu uważam, że warto by to cudo wyszło.

Natomiast, żeby ten model był dla mnie bliższy ideału zamiast nawiązywać do soulgrindera (mechaniczny dół, pseudo organiczna góra) powinien być bardziej spokrewniony z forgowym Decimatorem. Wtedy myślę, że grono malkontentów było by zdecydowanie mniejsze. No ale jak się nie ma co się lubi...

9 komentarzy:

 1. Zależnie od rozmiaru, ale Plague Hulk na Landzie powinienm dać radę!

  OdpowiedzUsuń
 2. To podwozie to rozmiaru Benka jest...

  OdpowiedzUsuń
 3. moooze gdyby zamiast zwyklej lapki trzymajacej kose bylaby jakas zespolona bron..
  moooze gdyby ten lemiesz z czaszek nie wygladal jak maska z "Krzyku"
  moooze gdyby.. nie jednak jest beznadziejny ale konwersje pewnie ladne da sie z tego zrobic..

  Karkowa

  OdpowiedzUsuń
 4. Pomijam czy komuś się model podoba czy nie. Dla mnie najważniejsze, że Apo się potwierdza i będzie reedycja. Także Łysy odkurzaj Knightów, bo chodzi mi już po głowie organizacja Syrenki w Poznaniu ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ty to nam jeszcze kampanię wisisz:)

   Usuń
  2. A Ty mi wódkę wisisz ;)
   Kampanią podobno Jasiu się zajął

   Usuń
  3. Acha...

   A z tą wódką to od kiedy pamiętam zawszę Ci jakąś wódkę wiszę...muszę się temu przyjrzeć :)

   Usuń
  4. To może przyjrzymy się temu przy wódce? :)

   Usuń