środa, 28 marca 2012

Alfa strike


Zanim ogarniemy wraz z Michem podsumowanie Wojny Światów, które mam nadzieję w ogóle dojdzie do skutku, chciałem się podzielić czymś co za mną chodzi od Dice Crushera. Mianowicie podczas powrotu gadaliśmy o tym i owym w samochodzie z Piszczem, w tym między innymi o rozpisce Blood Angelsów Mariosa i 10 scout bajkach w takowej. No i w trakcie tej konwersacji zaczęliśmy rozkiminiać co by do tego pasowało i wymyśliliśmy Stormravena aka Cegłę. Jednak jak to w samochodzie, sytuacja na drodze potrafi być jak skalpel i rozmowa na chwile umarła by już nie wrócić na właściwe tory a jedynie poturlać się na bocznicę intelektualną.
Jednak po powrocie postanowiłem rozwinąć koncept scout bajków i cegły w cała rozpiskę której by przeświecało tytułowe hasło czyli Alfa strike. Zatem usiąść na przeciwniku z wszystkich stron i nie dać mu za dużo czasu na strzelanie tylko wjechać na deplojment i szarżowanie zacząć już od pierwszej tury. A w drugiej najlepiej skończyć. No i mi coś wyszło ale nie zapisałem tego i już nie umiem tego odtworzyć. Jednak wysiłem szare komórki po raz kolejny i coś podobnego złożyłem.


Libra

Priest#1 Jump pack
Priest#2 Lighting Claw
Dred Furioso w Podzie
5 Assualtowych termosów (2LC)

10 Scout Bikes Fist
1 AB z MM
1 AB z MM

Assault Squad (10) fist 2 melty
Assault Squad (10) fist 2 melty
Assault Squad Melta w razorze z HF
Scouci z Fistem

Storm Raven

Pkty ~1850

Szczerze mówiąc mam poważne wątpliwości jakby to się sprawdziło w praktyce - w końcu armie assaultowe wydają się być w odwrocie a takie bazujące na gołym state-lajnie marinsowym, na czele z WS 4, tym bardziej. Ale z drugiej strony rozpiska nie jest jakoś super jednowymiarowa i poza próbą szybkiego wlotu na chatę można również próbować gry z rezerw. Outflank, lepszy DS, plus mobilność Cegły mogącej strzelić po ruchu na 24". Nawet dreda można wpiąć do niej a poda zrzucić pustego, by sam się nie wystawiał, na pożarcie w pierwszej turze.
I choć może na papierze nie wygląda to jakoś powalająco ale chętnie bym spróbował tym powalczyć. Jednak pewnie z względu na zbliżającą się 6 edycję oraz coraz konkretniejsze plotki o chaosie już nie zdążę,  za to was spytam drodzy czytelnicy o wasze doświadczenia z rozpiskami w podobnym stylu, testowaliście? Graliście na turniejach? I jak?

10 komentarzy:

 1. Nie wierze w cegle u BA. W kazdym razie nie w wersji assaultowej. W gk ma 3+ covera po booscie, zbijanie stunow i shake'ow i lepsza wkladke miesna. Fakt, ze kiedys Joozek wymyslil ciekawy build na 9 typhoonach i 3 ceglach:) Wiem, ze rozpiska z finezja to nawet sie w holu nie minely, ale jest to cos odbiegajace od ogolnego wyobrazenia BA:)
  Edzia

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja też nie wierzyłem ale Piszczu jej często używa bez Libry i działa - przynajmniej tak mówi. ;) A zamiast psychic pilot jest biedny substytut zwany duchem - ale zawsze coś.

  OdpowiedzUsuń
 3. Najmocniej przepraszam, ale ten roster jest plewny jak barszcz zeszłoroczny:) Chyba już bardziej przemawiał do mnie deep strike land raiderów Hiszpana z ETC:)

  Za te punkty (scout biki) można wrzucić Scouciaków 2x i dać im fisty + combi melty... i robią większy pogrom, chociaż zasięgu takiego nie mają - ale pętla i tak lepiej zaciska się na 2 składach, niż jednych bikach. Szansa na rage też większa.

  Do tego jeden Raven pełen termosów aż prosi się o zerżnięcie. Owszem leci 20 asfowych, jedzie jakiś pierdo razor (tego jednego razora już za nic nie rozumiem, chociaż czaję konieczność scorowania w pojeździe), dred spada i ryczy... ale żeby wyłączyć Ravena nie trzeba poświęcać zbyt wiele ognia. To jest słaby punkt rozpiski, która sama z siebie nie za wiele robi. Musi być firepower - nie da się ruchnąć przeciwnika po prostu wrzucając wszystko na pytę, bez uciszania pojazdów. W tej grze najważniejsza jest inicjatywa, a kładąc się plackiem pod koła raczej jej nie zdobywamy.

  Subiektywna ocena... moja.

  Pozdros.

  OdpowiedzUsuń
 4. Trej, nie baw się w półśrodki - jak chcesz BA Alpha Strike z cegła to ... weź dwie :) Mi po głowie chodzi coś takiego, kompletnie for fun i na 2k. Szkielet wyglada mniej wiecej tak:
  - Libra;
  - Priest;
  - Furioso z Talonami;
  - 5 Assault Termosow;
  - DC (6 typa, 3 PW, 1 PF);
  - DC Dred z Talonami;
  - 4x 5ASM w Razorze Las/Plaz
  - 2x Stormraven (TLMM, TLLas, Extra Armor)
  To jest pi-razy-oko 1855 punktów. Za resztę można dozbroić ASMów, żeby coś tam mieli na pokładzie, dopakować DC, czy tam wykombinować inne pierdółki, żeby dobić do 2k.

  OdpowiedzUsuń
 5. A i jeszcze jedno - armie assaultowe w odwrocie? A jaki kombos wygrał WŚ he? :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 2 fartuchow?:D
   Edzia

   Usuń
  2. Lepiej mieć farta i wygrać, niż wziąć double-pornucha i być po prostu słabym :P ;) ]:->

   Usuń
 6. zgadzam się z Emanem, dwie cegły i kropka :) i rzeczywiście Librę+cegłe miałem tylko na Herezji i będę miał na DMP, a tak wolę bez i działa

  piszczu

  OdpowiedzUsuń
 7. NIestety na scout biki nie wrzucisz jednocześnie fista i combimelty. Ale i tak dycha scout boków daje masę frajdy ;)
  Marios

  OdpowiedzUsuń
 8. Dobra przekonaliście mnie pokminie nad wersją na dwóch cegłach kosztem tzw. "czegośtam" i się podzielę :)

  OdpowiedzUsuń