wtorek, 13 września 2011

Social LigaNasi koordynatorzy ostatnimi czasy ostro się wzięli do roboty i to na tyle ostro, że chcą się nawzajem rozliczać z klikania przycisku "Vote". Ale, na szczęście, to nie jedyny poruszany temat i poza nim na forum ligowym całkiem sporo się dzieje. Choćby w kwestii DMP, skrótu rozwijającego się do Drużynowych Mistrzostw Polski czyli największej i najbardziej wyczekiwanej imprezy w kraju. Zapowiada się, że jej organizacja zostanie mocno sformalizowana i podana kontroli środowiska a konkretnie koordynatorów.
Zresztą dla tych którzy nie za bardzo kontrolują forum ligowe wkleję aktualny zarys stosownego wpisu do regulaminu Ligii:
Organizator DMP zostanie wybrany w drodze konkursu ofert poprzez glosowanie koordynatorów na forum ligi. Oferty organizatorów powinny zostac zgłoszone do końca października, glosowanie potrwa 10 dni od daty rozpisania przez głownego koordynatora ligi. 
Oferta organizatora powinna zawierać: - miejsce turnieju i orientacyjną datę - maksymalne koszta wejściowki w tym informację o noclegach - zarys regulaminu: specjale, IA, punkty, system punktowania (VP, podręcznikowe, ETC itp. ) - limit miejsc - informację o organizatorach - w tym przynajmniej dwóch niegrających - informację na temat możliwości urządzenia gali rozdania nagród ligowych i młotków 
Mile widziane wszelkie informacje ktore moga mieć wplyw na wybór organizatora takie jak: lokum, zaplecze stołowo-terenowe, wymagania organizatora i wszelkie ograniczenia, dodatkowe atrakcje itp. 
W przypadku jeżeli zgloszą sie wiecej niż dwa ośrodki głosowanie będzie dwuetapowe. Do drugiego etapu przejdą tylko dwa ośrodki i na nie zostanie rozpisane głosowanie. W przypadku głosowania dwuetapowego bedzie 7 dni przerwy w której organizatorzy moga poprawiać swoje oferty. 
W przypadku w którym conajmniej X koordynatorów zglosi zatrzezenia do określonego punktu regulaminu rozgrywek (punkty, specjale, ia itp. ) zostanie rozpisane głosowanie na forum koordynatorskim co do którego organizator ma obowiazek zastosować ewentualne zmiany w regulaminie turnieju. Takie rzeczy jak data, wpisowe itp. bedące częscia oferty organizatora nie podlegaja temu zapisowi. 
Mam swoją opinię na temat roli organizatorów a roli tzw. środowiska w ogarnianiu DMP natomiast powyższa propozycja jest efektem całkiem zdrowego kompromisu. Oczywiście można ubolewać, że w ogóle taki wpis był potrzebny ale po flejmie z okazji ostatniej edycji tego turnieju dosyć popularna, wśród koordynatorów, jest chęć dmuchania na zimne.
Inna sprawa, że jestem na prawdę bardzo ciekawy ile kandydatur zostanie zgłoszonych do konkursu. Bo pomijając już fakt kto ustala ile będzie speciali itp, itd to przy tak dużej imprezie jest co robić. I co gorsza co nosić. Dla każdego ośrodka jest to spory wysiłek organizacyjny. A trzeba jeszcze pamiętać, że większość tych największych a przez co najbardziej prawdopodobnych ma w międzyczasie na głowie inny dwu dniowy turniej który również wymaga zachodu. Zatem szczerze mówiąc osobiście nie spodziewam się jakiegoś wysypu chętnych ale oczywiście chciałbym się mylić.
Natomiast dzięki nowej oddolnej inicjatywie pomijającej głosowania i inne formalizmy Liga ma swój profil na fejsbuku. Jeśli ktoś ma konto na tym serwisie a jeszcze się nie potknął o informacje z linkiem to może kliknąć tutaj. Dzięki temu będzie łatwiej trzymać rękę na pulsie choćby w temacie ochotników do organizacji DMP. Ale też i innych wydarzeń rodem z sceny turniejowej jak choćby 6 osobowa drużynówka w Moskwie. Dla mnie osobiście jest to bardzo wygodne rozwiązanie z takim kanałem informacji ligowych i z całych sil trzymam kciuki by Afro i Picek wytrwali w prowadzeniu tego profilu.
Good luck chopaki!

2 komentarze:

 1. "I co gorsza co nosić."
  Łysy, te blaty to jest Twoj najwiekszy koszmar, nie? ;P

  Nath.

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak :)
  Noszenie stołów o ile nie jest pretekstem do browarkowania za winklem jest kwintensencją koszmarów. ;)

  OdpowiedzUsuń